• کد خبر: ۳۸۲۷۱
  • تعداد بازدید: ۳۵
رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن:

ضمانتنامه‌های ریالی در بانک صنعت و معدن افزایش ۹۵ درصدی دارد

رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان صدور ضمانتنامه‌های ریالی در بانک در ۴ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ۹۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، اصغر پاک طینت، اظهار داشت: در بخش ضمانت نامه‌های ریالی رشد قابل توجه ۹۵ درصدی داشته ایم به نحوی که آمار‌ها در ۴ ماهه نخست امسال حاکی از آن است که صدور ضمانتنامه‌های ریالی از رقم بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال در ۴ ماه ابتدایی سال ۹۸ به رقم بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در ۴ ماهه سال جاری افزایش یافته است.
رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن بیان داشت: میزان صدور ضمانتنامه‌های ریالی در پایان ۱۲ ماهه سال گذشته بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال پیش از آن ۵۲ درصد رشد داشته و با توجه به روند افزایشی یاد شده در ماه‌های ابتدایی سال جاری، انتظار داریم میزان صدور ضمانتنامه‌های ریالی در پایان سال ۹۹ نیز از افزایش قابل توجهی برخوردار باشد.
گفتنی است، ضمانت نامه بانکی تعهدی است که بانک در قبال قرارداد متقاضی با کارفرما صادر می‌نماید و در صورت درخواست کارفرما به هر دلیل بانک وجه ضمانت نامه را بدون قید و شرط به کارفرما "ذینفع "پرداخت می‌نماید. این ضمانت‌نامه‌ها در سطح داخلی و بین‌المللی اقسام مختلفی دارند که حسب توافق طرفین، تنظیم شده و قابل اجرا هستند.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها