• کد خبر: ۳۸۲۷۹
  • تعداد بازدید: ۵۲
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی؛

برگزاری نمایشگا‌ها تا اطلاع ثانوی لغو شد

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی با اشاره به لغو برگزاری نمایشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی و برقراری وضعیت قرمز در تهران اظهار داشت: استاندار قول حل مشکل را تا ۱۰ روز آینده داده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، شروع مرحله دوم شیوع ویروس کرونا در این روز‌ها باعث شده تهران در برای نخستین بار در وضعیت قرمز قرار بگیرد، در مقابل نیز محدودیت‌های فعالیتی برای برخی صنوف، از سوی ستاد ملی کرونا تعیین شد.
هفته گذشته نیز نمایشگاه بین المللی تهران که فعالیت خود را از ۲۴ خردادماه با مجوز ستاد ملی کرونا، شروع کرده بود، تا اطلاع ثانوی با دستور زالی معاون وزیر بهداشت، تعطیل شد.
بهمن حسین زاده درباره دلیل تعطیلی موقت نمایشگاه بین المللی اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی از ۲۴ خرداد ماه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت خود را از سر گرفت، ولی مشروط به اینکه این نمایشگاه‌ها باید بدون حضور عموم مردم و تنها برای متخصصان هر حوزه برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه قبل از شروع فعالیت نمایشگاهها، ۴ پروتکل را تدوین و پس از تأیید وزارت بهداشت، به استان‌ها ابلاغ شد، گفت: با توجه به اینکه این پروتکل‌ها هزینه‌های زیادی برای ما داشت، ولی به منظور همکاری با ستاد ملی کرونا و همچنین ادامه فعالیت نمایشگاه، این کار را انجام دادیم.
مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی با بیان این که در این مدت سه نمایشگاه برگزار شد که تنها افراد متخصص و با دعوتنامه اجازه ورود داشتند، خاطر نشان کرد: شرکت نمایشگاه‌های بین المللی با داشتن ۴۰ سالن و ۱۳.۵ هکتار وسعت، توانست تمام پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی را برگزار کند. حتی قبل از برگزاری هر نمایشگاه جلسات هماهنگی برگزار و از وزارت بهداشت نیز یک نفر دعوت می‌شد تا پیشنهادات برای بهتر برگزار شدن نمایشگاه، ارایه شود.
حسین زاده تصریح کرد: متاسفانه هفته گذشته یکی از خبرنگاران با شیطنت کاری، طی مصاحبه با ارائه اطلاعات نادرست به آقای زالی از برگزاری نمایشگاه شوینده با ۵۰۰ شرکت باعث شد که وی دستور تعطیلی نمایشگاه‌ها را اعلام کند. این اتفاق در حالی رخ داد که ایشان بدون بازدید و تحقیق نسبت به برگزاری نمایشگاه و اینکه آیا اطلاعاتی که این خبرنگار ارائه کرده است یا خیر، این تصمیم را اعلام کردند.
وی با بیان اینکه چندبار از مسئولان وزارت بهداشت دعوت کردیم که در زمان برگزاری نمایشگاه حضور داشته باشند تا از وضعیت و رعایت پروتکل بهداشتی بازدید کنند، افزود: قرار بود هفته گذشته نمایشگاه شوینده و مواد ضد عفونی با حضور ۱۳۰ تا ۱۵۰ شرکت برگزار شود، که روز قبل از شروع نمایشگاه، طی نامه‌ای دستور تعطیلی نمایشگاه تا اطلاع ثانوی به ما اعلام شد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: نمایشگاه‌هایی که برگزار شد تنها برای افراد متخصص بوده و همه کار‌ها برای برگزاری نمایشگاه شوینده انجام شده بود و حدود ۲۰ میلیاردتومان هزینه برای غرفه سازی از سوی شرکت‌ها صرف شده بود که به دلیل تعطیلی، سالن‌ها پلمپ شده و منتظر نظر مسئولان هستیم.
حسین زاده گفت: صنعت نمایشگاهی با ۳۳ هزار شاغل و کارگران روزمزد، و همچنین وسعت زیاد و رعایت فاصله اجتماعی ۲۰ متری هر فرد در سالن ها، نیازمند همکاری بیشتر مسئولان است و از آن‌ها خواهش می‌کنیم که حتما در نمایشگاه حضورداشته باشندتا از نزدیک با روند برمزاری نمایشگاه مطلع شوند.
وی در پایان گفت: چهارشنبه گذشته (۸ مرداد ماه) با استاندار تهران در کارگروه امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا جلسه‌ای برگزار و قرار شد طی ۱۰ روز آینده این مشکل حل شود.


منبع: تسنیم
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها