• کد خبر: ۳۸۲۸۲
  • تعداد بازدید: ۴۵
توسط سازمان بورس و اوراق بهادار:

سقف جدید سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت ابلاغ شد

سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبه جدید و مربوط به تعیین سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، راضیه صباغیان، سرپرست مدیریت نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس مصوبه هیات مدیره در خصوص نصاب سرمایه گذاری صندوق‌های در اوراق بهادار با درآمد ثابت را به مدیران صندوق‌ها و کلیه فعالان بازار سرمایه ابلاغ کرد.
متن ابلاغیه به شرح زیر است:
۱. بند ۴ صورت جلسه هیات مدیره سازمان بورس مورخ ۱۷ فروردین درخصوص تعیین سقف سرمایه گذاری صندوق‌های سرمایه گذاری «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» در «سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری» به میزان حداکثر ۵ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق اصلاح شد.
۲. هر زمان مبلغ ذخیره ناشی از تغییر ارزش سهام در صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بیش از ۸۰ درصد ارزش سهام و حق تقدم سهام شود، مدیر صندوق می‌تواند علاوه بر پرداخت‌های ماهانه از محل ذخیره تغییر ارزش سهام مبلغ مازاد بر ۸۰ درصد را نیز بصورت تدریجی یا در اول مقطع پرداخت سود بین سهامدارانی که طی یک سال گذشته یا مقطع محاسبه ذخیره هر کدام کوچکتر باشد در صندوق حضور دارند بر مبنای روز واحد سرمایه گذاری توزیع کند.
۳. در راستای اعمال نظام‌های اعلام شده به صندوق‌های سرمایه گذاری موضوع این مصوبه، فرصت یک ماهه‌ای از تاریخ ابلاغ این مصوبه جهت اصلاح ترکیب دارایی‌ها اعطا می‌شود.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها