• کد خبر: ۳۸۴۰۵
  • تعداد بازدید: ۲۳۰
عضو هئیت مدیره کارگزاری تدبیرگران فردا:

تصویب ۲۵ درصد سهام شناور شرکت‌ها به نفع بازار سرمایه است

به گفته عضو هئیت مدیره کارگزاری تدبیرگران فردا، تصویب ۲۵ درصد سهام شناور شرکت‌ها به نفع بازار سرمایه است که ممکن است در کوتاه مدت بازار سرمایه از این تصمیم تاثیرپذیر باشد، اما در بلندمدت بازار مسیر خود را طی خواهد کرد.
محسن رحمتی، عضو هئیت مدیره کارگزاری تدبیرگران فردا با بیان مطلب فوق به پایگاه خبری عصر مالی اظهار داشت: ۲۵ درصد سهام شناور شرکت‌ها عدد بالایی محسوب نمی‌شود و تاکنون در این زمینه کم کاری هم شده است؛ بنابراین عرضه سهام‌های دولتی می‌تواند باعث تعادل بازار سرمایه شود.
وی با بیان اینکه ۲۵ درصد سهام شناور شرکت‌ها فرصتی برای جبران کسری بودجه دولت است که به نظر می‌رسد سیاست درستی هم باشد، افزود: با توجه به استقبال زیاد از بازار سرمایه، جذابیت بازار فقط در افزایش قیمت خود را نشان می‌داد، اما در حال حاضر درگیری مردم با سهم‌ها بیشتر می‌شود که بهتر بود این کار زودتر انجام می‌شد.
عضو هئیت مدیره کارگزاری تدبیرگران فردا تصریح کرد: تصویب ۲۵ درصد سهام شناور شرکت‌ها ممکن است در کوتاه مدت مقداری روند کلی بازار را تحت تاثیر منفی قرار دهد، اما در بلندمدت نمی‌تواند روند اصلی بازار را تغییر دهد. همچنین با توجه به تقاضای زیاد و حجم بالای منابع ریالی در بازار سرمایه بخشی از این تقاضا‌ها با این عرضه‌ها پوشش داده می‌شود.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی

محسن خدابخش، مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها