• کد خبر: ۳۹۳۸۹
  • تعداد بازدید: ۱۷۸
وکیلی خبر داد؛

حضور ۲۵ کشور در دوازدهمین نشست بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی

سازمان بورس و اوراق بهادار دوازدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) را در ۲۴ و ۲۵ شهریور ماه جاری (۱۴ و ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰) برگزار می‌کند. این دوره برای اولین بار به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت آنلاین خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، سیاوش وکیلی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس با اعلام این خبر گفت: موضوع اصلی این دوره "رویکرد مناسب در برابر مسائل نوظهور مالی اسلامی" است که مباحثی همچون " فین تک و بازار سرمایه اسلامی"، "حاکمیت، جامعه و محیط (ESG) " و "سرمایه‌گذاری مسوولانه اجتماعی (SRI) " در بازار سرمایه اسلامی، " شرکت‌های کوچک و متوسط بازار سرمایه"، "امور مربوط به نوآوری و قانونگذاری"، و "الگو‌های کارای انتشار صکوک دولتی" را پوشش می‌دهد.
وکیلی افزود: تاکنون بیش از ۷۰ میهمان خارجی از ۲۵ کشور از جمله اتریش، بلغارستان، آلمان، هلند، مجارستان، هند، بنگلادش، اندونزی، عراق، قزاقستان، لوکزامبورگ، مالزی، مالدیو، مونته‌نگرو، نیجریه، عمان، پاکستان، پرو، روسیه، سنگاپور، سودان، تایلند، ترکیه و بریتانیا در این رویداد بین‌المللی ثبت نام کرده‌اند که نکته حائز اهمیت اینکه در میان آن‌ها روسای نهاد‌های ناظر و مدیران عامل بورس‌های خارجی نیز حضور دارند.
یادآور می‌شود، برای اولین بار تعدادی از انجمن‌ها و دانشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده بین‌المللی از جمله مرکز تحقیقات بین‌المللی اقتصاد و دارایی اسلامی مالزی (IRCIEF)، دانشگاه زعیم استانبول (IZM) ترکیه، انجمن متخصصان مالی اسلامی (AIFP) قزاقستان، اخبار مالی اسلامی (IFN) به عنوان «همکار رسانه‌ای» و دانشگاه امام صادق (ع) و انجمن مالی اسلامی ایران از این رویداد حمایت مالی کرده‌اند.
هر ساله علیرغم وجود تحریم‌های ناجوانمردانه بین‌المللی، همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی مورد استقبال کشورها، به ویژه کشور‌های غیر مسلمان قرار می‌گیرد و این دوره در مقایسه با دوره‌های پیشین، از استقبال بی‌نظیری بهره‌مند بوده است.


منبع: سنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی

محسن خدابخش، مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها