• کد خبر: ۳۹۵۰۳
  • تعداد بازدید: ۱۰۳

یادداشت رییس کل بانک مرکزی درباره جلسه با اعضای اتاق بازرگانی

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، نکاتی را درباره جلسه با اعضای اتاق بازرگانی مطرح کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در این یادداشت اینستاگرامی نوشت: عصر امروز ۲۲ شهریور ماه ۹۹ به همراه همکارانم در حوزه ارزی جلسه خوبی با گروهی از صادرکنندگان نمونه کشور و رئیس و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی داشتیم.
در این جلسه تأکید کردم: بانک مرکزی تعامل با صادرکنندگان را در دستور کار دارد و از هرگونه همکاری با آنان در راستای بازگشت ارز‌های صادراتی شان دریغ نخواهد کرد.
صادرکننده‌ها نقشی اساسی در مقاومت اقتصادی کشور ایفا کرده و می‌کنند، لذا همدلی و تلاش جمعی صادرکننده‌ها در کنار بانک مرکزی برای عبور از شرایط سخت کنونی کشور یک ضرورت است.
همچنین با اشاره به تعدد وظایف بانک مرکزی در اعمال سیاست‌های پولی وکنترل تورم ونظارت بر بانک ها، تامین ارز کالا‌های اساسی، دارو و مواد اولیه را اولویت اصلی بانک مرکزی دانسته و تاکید کردم نباید توجه داشته باشیم که بانک مرکزی تولیدکننده ارز نیست بلکه تلاش می‌کند بازار ارز را تنظیم و به اولویت بندی از نیاز‌های کشور در تامین ارز توجه لازم بکند.
بانک مرکزی هیچگاه بنای برخورد قضایی با صادرکنندگان واقعی و باسابقه وخوشنام کشور نداشته و حتی الامکان تعامل با آن‌ها را دنبال می‌کند. بانک مرکزی مشکلات صادرکنندگان در شرایط کنونی را درک می‌کند و قصدی برای فشار مضاعف بر آن‌ها ندارد.
در پایان تاکید کردم: این روز‌ها متوسط عرضه ارز در نیما به صورت روزانه ۱۰۰ میلیون دلار بوده و تداوم این روند نشان دهنده بهبود روند بازگشت ارز‌های صادراتی به کشور بر مبنای سیاست‌های اتخاذ شده و استقبال صادرکنندگان است.
انشالله به تدریج روند تامین ارز کالا‌های وارداتی سرعت خواهد گرفت. در این جلسه همچنین صادرکنندگان مشکلات و موانع خود در بازگشت ارز‌های صادراتی را مطرح و توجه بانک مرکزی در رفع آن‌ها را خواستار شدند. قرار شد جلسات منظم هفتگی بین مسؤلین اتاق بازرگانی وهمکاران ارزی برای پیگیری مسائل و مشکلات گروه‌های مختلف صادراتی برگزار شود.
 

 
منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی

محسن خدابخش، مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها