• کد خبر: ۳۹۵۳۲
  • تعداد بازدید: ۱۷۱
یاسر فلاح:

استقامت راه رفتن روی فرش قرمز بورس را داشته باشید

به گفته یک تحلیگر ارشد بازار سرمایه، سهامدارانی که روز‌های سبز بازار را طلب می‌کنند باید استقامت راه رفتن روی فرش قرمز بورس را هم داشته باشند.
یاسر فلاح، تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه ضمن بیان مطلب فوق به پایگاه خبری عصر مالی گفت: همه بازار‌ها با رشد و افت همراهند و از بازار سرمایه هم نمی‌توان انتظار رشد مداوم داشت.
مجری پروژه‌های بزرگ فرهنگی بازار سرمایه با بیان اینکه شرایط بورس ملهم از ذات بازار‌های مالی است، افزود: وظیفه مراقبت از بازار سرمایه علاوه بر نهاد‌های اجرایی و حاکمیتی بر عهده بازیگران حقیقی و حقوقی نیز هست.
فلاح ادامه داد: در حالی که اقتصاد ایران از اقتصاد متکی به نفت عبور می‌کند نقش بازار سرمایه نیز در تامین مالی بخش‌های مولد اقتصاد پررنگ‌تر شده است؛ بنابراین در این بزنگاه حتما باید از بازار سرمایه حمایت شود و تقاضا از سهامداران این است که به کمپین "نه به فروش سهام" بپیوندند و همه از پایداری و استحکام بازار سرمایه حمایت کنند.
وی ادامه داد: برخی از سهامداران از شرایط فعلی ترسیده اند. اما واقعیت این است که بازار سرمایه از ابتدای امسال حدود ۲۷۰ درصد بازدهی داشته که مقداری کاهش پیدا کرده است. ابتدای سال شاخص کل بورس حدود ۶۰۰ هزار واحد بود، اما اکنون شاخص با افت‌هایی که داشته یک میلیون و ۵۷۰ هزار واحد را نمایش می‌دهد و این موضوعی است که سهامداران باید آن توجه داشته باشند.
یاسر فلاح افزود: افت و خیز‌های بازار همیشه وجود داشته البته میزان افتی که این بار اتفاق افتاد نسبت به دوره‌های گذشته کمی بالاتر بود، اما از سوی دیگر رشد بازار هم در این مدت بسیار سریع بود.
این دانش آموخته مدیریت مالی به سهامداران توصیه کرد در شرایط فعلی از رفتار‌های هیجانی پرهیز و از شایعات دوری کنند و افزود: سود آوری در بازار سرمایه محصول، صبر، دانش، مشاوره با متخصصین دارای مجوز و نگاه بلند مدت است. افراد با این ویژگی‌ها می‌توانند از بازار سرمایه سود خوبی کسب کنند.
وی با بیان اینکه در یک افق ۱۰ ساله در اقتصاد ما، بورس همیشه بالاترین بازدهی را نسبت به همه بازار‌ها داشته، خاطر نشان ساخت: بازار سرمایه مجموعه‌ای از رشد‌ها و افت‌ها است و این ذات بازار است.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها