• کد خبر: ۴۰۴۱۶
  • تعداد بازدید: ۶۰
مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن:

بازار سرمایه، در هر شرایطی به رشد خود ادامه می‌دهد

با وجود افت و خیز بازار‌های موازی و تغییرات نرخ دلار، بازار سرمایه کماکان جذابیت خود را حفظ کرده و به طور قطع می‌تواند در شرایط فعلی مستعد جذب نقدینگی باشد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، محمدمهدی بحرالعلوم، مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن در گفت و گویی در خصوص جذابیت‌های بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بازار‌های موازی، همچنان از جذابیت‌های لازم برخوردار است. در شرایط فعلی بازار سهام برای جذب نقدینگی بسیار مستعد است و می‌تواند در بلندمدت سود‌های مناسبی را عاید سرمایه گذاران کند.
وی با بیان اینکه به زودی سرمایه گذاران شاهد رشد بازار سرمایه خواهند بود، به ریسک‌های پیش روی بورس اشاره کرد و افزود: یکی از مباحثی که در خصوص آن صحبت می‌شود انتخابات در ایالات متحده است.
مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن با بیان اینکه، انتخابات ایالات متحده در عمل و طی بلندمدت هیچ تاثیری بر روی اقتصاد کشور ندارد و صرفا واکنش‌ها به آن ذهنی و و روانی است، افزود: با این حال در صورت پیروزی هر یک از احزاب سیاسی بازار سرمایه در مسیر رشد حرکت می‌کند.
بحرالعلوم در خصوص تأثیر انتخابات آمریکا بر صنایع پیشرو در بازار سرمایه اذعان داشت: با پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا مبحث هیجانی افزایش قیمت دلار به اتمام خواهد رسید که البته بعید میدانم نرخ دلار به زیر ۲۵ هزار تومان برسد. در کنار کاهش قیمت دلار شاهد تسهیل تبادل مالی و تجاری خواهیم بود و این موضوع افزایش سود آوری شرکت‌ها را به همراه دارد. در صورت پیروزی ترامپ، به دلیل افزایش دلار، بازار ارز دچار هیجان می‌شود و شاهد صعود قیمت سهام شرکت‌های صادرات محور خواهیم بود که البته درصد گسترده‌ای از ناشران بورسی در این بخش فعال هستند.
بحرالعلوم ادامه داد: انتخاب هر دو کاندید ریاست جمهوری در آمریکا محرک بازار سرمایه است. دلیل عمده آن نیز تحرکات نرخ دلار یا تسهیل تبادل مالی و تجاری است. توصیه همیشگی به سهامداران این است که به هیچ عنوان در بازار سرمایه رفتار هیجانی نداشته باشند و در پی خرید طلا، مسکن، سکه و دلار نباشند.منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ایران رییس دوره‌ای گروه ۲۴ شد

رییس کل بانک مرکزی در اجلاس مجازی اخیر وزرا و روسای کل گروه ۲۴، ریاست دوره‌ای این گروه را برای مدت دوازده ماه عهده‌دار شد.
ایران رییس دوره‌ای گروه ۲۴ شد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها