• کد خبر: ۴۰۴۲۷
  • تعداد بازدید: ۶۲
رییس‌جمهور اعلام کرد:

افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی کشور

رییس جمهور از افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی در یکماه اخیر نسبت به مردادماه خبر داد و افزود: میزان تولیدات کشور در یکماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد و میزان فروش ۱۴ درصد رشد داشته است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت از همه مسئولان کشور خواست با قدرت و توانمندی مضاعف، برای پیشبرد و تحقق مسئولیتی که در خدمت به مردم بر عهده دارند، تلاش کنند.
رییس جمهور، جنگ اقتصادی تحمیلی دشمن از سال ۹۷، سیل سال ۹۸ در ۲۵ استان و شیوع بیماری کرونا از پایان سال ۹۸ را سه امتحان بزرگ برای مردم، مسئولان و مدیران کشور دانست و تاکید کرد که مردم و مسئولان کشور از همه این آزمون ها، سربلند بیرون آمدند.
روحانی با تبریک رفع تحریم ظالمانه تسلیحاتی کشورمان از ۲۷ مهرماه به ملت ایران گفت: این تحریم ظالمانه ۱۰ ساله با مقاومت مردم و تلاش دیپلمات‌های کشورمان، از روز یکشنبه ۲۷ مهرماه و به رغم تلاش‌های ۴ ساله آمریکا، رفع می‌شود.
رییس جمهور افزود: آن‌ها که می‌گویند برجام چکار کرده است این یکی از آن‌ها است. از یکشنبه می‌توانیم تسلیحات بخریم و بفروشیم و این یکی از آن اقداماتی بود که دولت تدبیر و امید انجام داد.
روحانی در ادامه به اقدامات ویرانگر حاکمان کاخ سفید در منطقه اشاره کرد و گفت: ببینید این‌ها با افغانستان چه کردند و در این کشور چه خبر است و غرب و شرق آن در دست کیست؟ آن‌هایی که ادعای از بین بردن داعش را داشتند ببینید چکار کردند؟ دولت آمریکا بگوید کدام موفقیت را در سیاست خارجی طی ۴ سال گذشته بدست آورده است؟
رییس جمهور با بیان اینکه حاکمان کاخ سفید در تمام موارد شکست خورده اند، اظهارداشت: آن‌ها حتی یک موفقیت ندارند جز اینکه با زور و با لحن بی ادبانه‌ای که مدیر یک جمع کوچک هم از آن لحن و کلمات استفاده نمی‌کند، سخن بگویند که البته نشان می‌دهد ایستادگی و قدرت ملت ایران آن‌ها را بشدت عصبانی کرده و به زانو در آورده است.
روحانی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت فقط شعار نمی‌دهد، به بخشی از دستاورد‌های کشور اشاره کرد و گفت: بخش کشاورزی ما یک گام به جلو برداشته و امسال میزان گندم خریداری شده نسبت به پارسال ۷ درصد افزایش داشته است. میزان تولیدات کشور در یکماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد و میزان فروش ۱۴ درصد رشد داشته و این رقم رشد طی شش ماه گذشته در بخش تولید در حوزه صنعت ۶.۴ درصد و در فروش ۸ درصد بوده است.
رییس جمهور میزان افزایش صادرات غیر نفتی در یکماه اخیر نسبت به مردادماه را نیز ۲۵ درصد عنوان کرد و گفت: روند صعودی صادرات غیرنفتی کشور شروع شده و در شش ماهه دوم شرایط ما از لحاظ اقتصادی بهتر خواهد شد.
دکتر روحانی در همین ارتباط به میزان تقاضای سرمایه گذاری در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: تقاضای سرمایه گذاری در کشور در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد و در صدور پروانه بهره برداری نسبت به پارسال ۸ درصد رشد داشته است.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت به تلاش‌های خود در عرصه افزایش تولید در سال جهش تولید ادامه خواهد داد، گفت: موفقیت ما زمانی بیشتر می‌شود که همه دست به دست هم بدهیم و یکدیگر را یاری کنیم.
روحانی همچنین به تشدید برخی محدودیت‌های کرونایی در روز‌های اخیر اشاره کرد و افزود: افزایش این محدودیت‌ها فقط به خاطر سلامت مردم است و نمی‌خواهیم کسی اذیت شود و این محدودیت‌ها جزو لوازمی است که برای سلامت جامعه لازم است.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت اقتصاد دیجیتالی اشاره کرد و گفت: دیروز سامانه‌ای را در کشور افتتاح کردیم که همه مدارک تحصیلی دانشگاهی را از سال ۹۲ ثبت و ضبط کرده است و این کار مهمی است و تلاش برای تقویت دولت الکترونیک یک وظیفه بزرگ برای همه ما است و کسی فکر نکند اختیاری است.


منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها