• کد خبر: ۴۰۴۳۴
  • تعداد بازدید: ۵۷
عضو کمیسیون عمران مجلس انتقاد کرد:

تعلل ۷ ماهه دولت در تدوین آیین‌نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس

عضو کمیسیون عمران مجلس از تعلل ۷ ماهه دولت در تدوین آیین‌نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، مجتبی یوسفی با انتقاد از تعلل ۷ ماهه دولت در تدوین آیین نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس، اظهار کرد: نمایندگان مجلس در لایحه بودجه سال ۹۹، دولت و سازمان امور مالیاتی را مکلف به اخذ مالیات از خانه‌های لوکس بالای ۱۰ میلیارد تومان به تناسب قیمت ملک کرده، حال با افزایش ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن در چند ماه اخیر، بسیاری از مساکن مشمول این قانون خواهند شد.
وی افزود: یکی از راه کار‌های موجود برای مقابله با سفته بازی و نگاه سرمایه‌ای در بازار مسکن، اخذ مالیات است که در این رابطه، در چند ماه اخیر اقداماتی مانند طرح مالیات بر خانه‌های لوکس و طرح مالیات بر خانه‌های خالی تدوین و تصویب شد.
وی گفت: اخذ مالیات از خانه‌های لوکس و خانه‌های خالی یک ضرورت است، این رویکرد در تمام کشور‌ها مورد توجه قرار گرفت و دولت‌ها برای مقابله با دلال بازی و سوداگری، چنین قوانینی را اجرایی کرده اند.
یوسفی ادامه داد: دولت می‌تواند با درآمد‌های حاصل از اخذ مالیات از خانه‌های لوکس در راستای سرمایه گذاری در حوزه تولید انبوه مسکن اقدام کند، البته به نظر من بازار مسکن به یک سیاست و استراتژی بلند مدت نیاز دارد تا با تغییر دولت‌ها، بازار دچار مشکل یا کمبود نشود.
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: دولت باید هر چه سریع‌تر آیین نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را تدوین و اجرایی کند، چراکه در قانون بودجه سالیانه و طرح جهش تولید و تأمین مسکن بر ضرورت اجرای این مسئله تأکید شده است، حال در صورت عدم اجرای قانون، مجلس از ابزار‌های نظارتی همچون تحقیق و تفحص، سئوال و استیضاح از وزرای مربوطه و ورود دیوان محاسبات استفاده خواهد کرد.


منبع: تسنیم
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها