• کد خبر: ۴۱۳۱۴

پیش به سوی روزهای پر بارش

تا سه روز آینده در بیشتر استان‌ها بارش‌های خوبی خواهیم داشت.امروز خیلی از نواحی شمالی و غربی کشورمان صبح خود را با بارش باران شروع کردند، این سامانه از روز جمعه وارد کشور شده است.تا سه روز آینده در بیشتر نواحی بارش باران خواهیم داشت و نواحی غربی و شمالی کشور شاهد بالا آمدن آب رودخانه‌ها خواهیم بود.

به گزارش عصر مالی، امروز در تهران همچنان بارش را خواهیم داشت و دما بین شش و هشت درجه متغیر است. نیمه غربی و نواحی شمالی و سواحل دریای خزر، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز امروز رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف را خواهد داشت و به تدریج بارش‌ها به نواحی مرکزی کشیده می‌شود.

بارش‌ها امروز در استان کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، شمال استان فارس، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ادامه خواهد داشت و فردا هم شمال شرق و خراسان شمالی و رضوی نیز باید منتظر بارش باشند.

در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، قزوین، البرز و شمال سمنان نیز بارندگی خواهیم داشت که احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها را در این استان‌ها وجود دارد.

بارش‌ها عمدتا در ارتفاعات البرز و جاده‌های کوهستانی شمالغرب کشور به صورت برف است و با توجه به کاهش دما و وجود رطوبت در اغلب جاده‌های کوهستانی مه غلیظ ایجاد می‌کند. 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: