• کد خبر: ۴۱۴۲۷
در پایان معاملات امروز؛

شاخص بورس، عقب گرد داشت

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۸۹۵۷ واحدی معادل ۱.۳۵ درصد به رقم یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۴۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۸ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۶۹۸ واحد رسید.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، امروز تالار شیشه‌ای در چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه چهارم آذرماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۸۶۳ واحدی معادل ۱.۳۵ درصد به رقم ۳۵۴ هزار و ۸۶۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۹۶۳ واحدی معادل ۰.۷۶ درصد، عدد ۳۹۰ هزار و ۵۷۰ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹۴۰ واحدی به رقم ۲۵۵ هزار و ۷۵۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۶۲۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۵۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۶۶۹ واحد کاهش به رقم ۹۹۸ هزار و ۵۵۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۱۰۴۲ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۲۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی فارس، فملی، فولاد، شستا، کگل، وامید و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی خودرو، وتجارت، وبملت، وپارس، وبصادر و وپاسار، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۲۲ میلیارد و ۸۸۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۹۷۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۹۸ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.
در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سشرق (سیمان شرق) با ۱۸.۶۳ درصد رشد بود و پس از آن، نماد‌های حفاری، قصفها، غبهنوش، سپا‌ها و قهکمت بود. همچنین نماد معاملاتی غشاذر (پگاه‌آذربایجان‌غربی) با ۸.۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های پتایر، فخوز، غدشت، شفن، ومعادن و کروی بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز
روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نماد‌های معاملاتی شپنا، خودرو، شستا، وتجارت، شتران و خساپا، به عنوان پرتراکنش‌ترین نماد‌های بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا
بر اساس این گزارش، نماد‌های معاملاتی خبهمن، وتوکا، وپارس، کماسه، ولپارس، حکشتی و وساپا با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نماد‌های معاملاتی شستا، وملی، شبندر، خکمک، کفپارس و تپمپی بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع
معاملات بازار سرمایه در چهارمین روز هفته شاخص صنایعی همچون سایر معادن، ذغال سنگ، حمل و نقل و بانکها، با روند افزایشی و شاخص صنایع فلزات اساسی، کانه فلزی، فنی مهندسی با روند نزولی مواجه شدند.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: