• کد خبر: ۴۱۴۳۹

چرا ترامپ شکست را نمی پذیرد؟

ادوارد نورتون بازیگر و کارگردان هالیوودی با ارائه یک نظریه درباره چرایی نپذیرفتن شکست در انتخابات ریاست جمهوری توسط دونالد ترامپ موجب تحسین صاحب نظران شد. این بازیگر اعتراف می‌کند که صاحب‌نظر سیاسی نیست، اما می‌گوید که از پدرش که قبلاً دادستان فدرال بوده چیزهای زیادی آموخته است.

به گزارش عصر مالی، نورتون با تکرار برخی از نظریه‌های مطرح شده نوشت: من فکر نمی‌کنم ترامپ در تلاش است که پایگاه رای خود را خوشحال، یا زمینه را برای راه‌اندازی شبکه رسانه‌ای خود فراهم کند، یا عاشق هرج و مرج باشد. اصل داستان این است که او می‌داند که در معرض خطر پیگرد قضایی است؛ و این به همه رفتار‌های او شکل می‌دهد. خروج قریب‌الوقوع ترامپ از کاخ سفید به معنای افزایش آسیب‌پذیری او در برابر خطر پیگرد قضایی است. این اواخر، صحبت‌های زیادی مطرح شده که پرونده‌های مختلفی علیه ترامپ در جریان است که با خروج او از مسند قدرت، می‌تواند برای او مشکل‌ساز شود.

آنچه می‌بینیم از این قرار است: ۱) خرید زمان برای سرپوش گذاشتن و سرکوب شواهد با تاخیر تاکتیکی انتقال قدرت، ۲) و مهمتر از همه، ایجاد هرج و مرج و اضطراب درباره انتقال صلح‌آمیز قدرت و ایجاد ترس از آسیب غیرقابل‌جبران به نظام سیاسی که او را قادر سازد به سبک نیکسون معامله منعقد کند و در ازای پذیرش شکست، یک عفونامه برای خود بگیرد.

هدف او استفاده از هرج و مرج و تهدید نظام سیاسی به عنوان اهرم چانه‌زنی برای دست و پا کردن یک راه امن برای خروج از مهلکه است. او دارد بلوف می‌زند. باورش نکنید.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: