• کد خبر: ۴۳۰۵۵
فردین آقابزرگی:

ترکیب شورایعالی بورس نباید دولتی باشد

کارشناس ارشد بازار سرمایه، استقلال شورایعالی بورس و استقلال سازمان بورس را ضروری خواند و برآن تأکید کرد.

به گزارش عصرمالی،فردین آقابزرگی، کارشناس ارشد بازار سرمایه در مصاحبه با برنامه «صبح و گفتگو» در رابطه با بازارگردانی در بازار سرمایه گفت: با اینکه بازار سرمایه از نظر برخی مسئولان اقتصادی و دولتمردان وضعیت مناسبی ندارد، اما این بازار در سال جاری، ماهانه ۱۴ درصد بازدهی داشت.

وی با بیان اینکه افراد حرفه‌ای با فراز و نشیب بازار سرمایه و بورس کاملاً آشنا هستند، گفت: بورس امسال ۱۴۰ درصد بازدهی مثبت داشته، اما انتظارات بالاتری از آن شکل گرفته که دلیلش فراخوان عمومی و دعوت از مردم غیرحرفه‌ای برای ورود به این بازار است.

آقابزرگی با انتقاد از اینکه دولت در چهار ماه ابتدای سال نقش اصلی خود را در بازار گردانی به درستی ایفا نکرد گفت: دولت خیلی از سازمان‌ها را تحت فشار قرار داد درصورتیکه منبع اصلی عدم تعادل در بورس خود دولت بود.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه همچنین استقلال شورای عالی بورس و استقلال سازمان بورس را ضروری خواند و گفت: تا زمانی که ترکیب شورای عالی بورس در سیطره دولت باشد دولت هم برای تحقق سیاست‌های خود از بورس استفاده ابزاری خواهد کرد.

در ادامه، بهنام بهزادفر مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: شرکت‌های فولادی در بورس کالا مجبورند نرخ پایه را کاهش دهند و از طرفی هم ممکن است مردم برای ساخت و ساز به فولاد نیاز داشته باشند و وارد این حوزه شوند.

وی افزود: تعداد سهامداران شرکت‌های بزرگ در گذشته حدود ۲۰ هزار نفر بود، اما در حال حاضر تعداد سهامداران رشد بالایی کرده لذا می‌طلبد که مسئولان در تصمیم گیری و اظهار نظر‌های خود محتاط‌تر عمل کنند.

بهزادفر با بیان اینکه منافع این حجم از سهامداران اولویت بسیار زیادی دارد و با یک توییت یا اظهارنظر غیرکارشناسانه یک مسئول تحت تاثیر قرار می‌گیرد، تأکید کرد: مسئولان قبل از هرگونه اظهارنظر و سخنرانی درمورد بورس از نظرات کارشناسان این حوزه استفاده کنند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: