• کد خبر: ۴۳۷۴۰
در جریان معاملات امروز؛

شاخص بازهم عقب نشست

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۰ هزار و ۵۱ واحدی معادل ۰.۸۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۶۶۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۸ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۰۲ واحد رسید.

به گزارش عصر مالی، امروز شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۶۲۲ واحدی معادل ۰.۸۲ درصد به رقم ۳۱۹ هزار و ۴۲ واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۱۴۷ واحدی معادل ۰.۲۶ درصد، عدد ۴۳۷ هزار و ۱۷۶واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۷۴۹ واحدی به رقم ۲۸۵ هزار و ۷۶۱ واحد رسید.
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۱۱۱۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۵۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۸۲۱ واحد کاهش به رقم ۸۹۶ هزار و ۴۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۵۲۱۳ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی فولاد، فملی، شستا، کگل، فارس، کچاد و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی همراه، امید، سیستم و کفرا، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۲ میلیارد و ۳۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۶۳ هزار و ۵۵۱ نوبت معامله و به ارزش ۲۵ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.
در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شلعاب (لعابیران) با ۵.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های کفرا، سیستم، امید، کساوه و شکربن بود. همچنین نماد معاملاتی شبندر (پالایش نفت بندرعباس) با ۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های حفاری، کاوه، شستا، ولغدر، شبهرن و پترول قرار گرفتند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: