• کد خبر: ۴۳۸۴۶
على رحمانى بيان كرد؛

كنترل دستورى، بخشى از بازار سرمايه كشور

علی رحمانی، کارشناس بازار سرمایه، معتقد است كه سياست گذارى يعنى كار دستورى، بنابراين كنترل دستورى در بازار وجود دارد.

على رحمانى در گفتگو با عصر مالى با اشاره به اینکه كنترل هاى دستورى جزيي از بازار است و در زمان های مختلف ديده مي شود، ابراز داشت: كنترل دستورى به معناى از بين رفتن جو منطقي نيست، گاهى بعضى كنترل ها نياز بازار هستند.

اين تحليلگر بازار سرمايه درباره ابزارهاى به کار گرفته شده در بازار گفت: شناسايى زمان و كاربرد ابزارها مهمترين نكته براى اجرا آنها است. به طوری که ممکن است ابزار كاربردى باشد اما چنانچه در زمان درست اجرا نشود نتيجه مورد نظر هم كسب نمي شود.

مدیرعامل اسبق شرکت بورس و اوراق بهادار بيان كرد: زمانى كه فردى به پزشك مراجعه ميكند، پزشك دستور استفاده از  دارو را به آن ميدهد. بازار سرمايه هم اگر حال خوبى نداشته باشد با دستور پيش ميرود و باید برای معضلی که در بازار پیش امده است، درمان تجویز کرد تا برطرف شود؛ بنابراين بايد در شرایطی به كمك بازار آمد.

 

درمان هایی برای بازیابی


رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر، با اشاره به اینکه افزایش سرمایه شرکت‌ها و ورود نقدینگی به آن‌ها یکی از راهکار‌های مثبت در زمان صعود قیمت ها بود، ابراز داشت: تصمیمات جدید بازار سرمایه می‌تواند به ساختار‌هایی که نیاز به اصلاح دارد و همچنین به بازیابی بازار کمک کند.

رحمانی با تاکید بر اینکه اعتماد و اطمینان به این بازار، مهم ترین عامل رونق به شمار می رود، تصریح کرد: حمایت دولت از بازار سرمایه می تواند عاملی برای بازیابی بازار سرمایه باشد. البته باید مراقب نحوه ورود مردم به بازار بود، همان  طور که این مدت مشاهده شد، افراد ناآشنا و تازه کار نباید به صورت هیجانی و مستقیم وارد این بازار شوند، بلکه باید از طریق شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری، صندوق‌ها و شرکت‌های سبدگردان این اقدامات صورت بگیرد، تا دیگر شاهد مشکلات پیش آمده در ماه های اخیر نباشیم.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم افت قیمت ها گفت: این روند تنها در صورتی متوقف می شود که شرایط کلان اقتصادی با تغییر همراه شود و آثار آن در عملکرد شرکت های بازار سرمایه مشهود باشد.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: