• کد خبر: ۴۳۸۴۷
در بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ شد:

تاکید بانک مرکزی بر لزوم رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار

مدیریت کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری با ابلاغ بخشنامه ای به بانک ها، بر لزوم رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار تاکید کرد.

به گزارش عصرمالی، در متن این بخشنامه آمده است:

احتراما، همان گونه که استحضار دارند به موجب بخشنامه شماره ۹۵/۱۲۶۶۴ مورخ ۲۸ تیرماه ۹۶ موضوع ابلاغ مصوبات یکهزار و دویست و نود و هفتمین جلسه مورخ ۲۴ تیرماه ۹۹ شورای پول و اعتبار، نرخ سود سپرده‌های سرمایه گذاری با هدف حفظ ارزش پول ملی و حصول به نرخ تورم هدفگذاری شده و ایجاد ثبات در نظام پولی و مالی کشور تعیین گردیده است.

حسب بررسی‌ها و اطلاعات واصله حاصل از بازرسی‌های به عمل آمده مواردی از عدم رعایت مفاد بخشنامه فوق الذکر مشاهده گردیده است، ضمن تأکید مجدد بر اجرای دقیق مفاد بخشنامه یادشده مقتضی است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع به تمامی واحد‌های ذی ربط آن بانک مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت شود. همچنین مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود تا نسخه‌ای از بخشنامه ابلاغی به واحد‌های ذی ربط، به مدیریت کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری این بانک ارسال گردد.

متذکر می‌شود که مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه بر عهده هیأت مدیره و مدیران عامل بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بوده و پیامد‌های ناشی از عدم رعایت آن مطابق قانون متوجه هیأت مدیره و مدیرعامل بانک یا مؤسسه اعتباری ذی ربط خواهد بود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: