• کد خبر: ۴۴۵۰۴

میانگین قیمت نفت در سه ماهه دوم به ۶۵ دلار خواهد رسید

طبق برآورد وزارت انرژی آمریکا در گزارش «چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی» میانگین قیمت نفت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود و این در حالیست که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میانگین قیمت نفت به ۶۱ دلار خواهد رسید.


به گزارش عصر مالی، وزارت انرژی آمریکا چشم‌انداز کوتاه‌مدت خود از بازار نفت را منتشر کرد که طبق برآورد این وزارتخانه میانگین قیمت نفت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

این وزارتخانه در گزارش ماه آوریل خود همچنین برآورد کرده میانگین قیمت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۱ دلار در هر بشکه خواهد بود و نیز میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۲ با افت بیشتر به ۶۰ دلار خواهد رسید.

وزارت انرژی آمریکا در ادامه گزارش خود اعلام کرده میزان ذخایر جهانی نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه کاهش خواهد یافت و وضعیت تولید نفت در نیمه دوم سال نیز بستگی به تصمیمات اوپک و سیاست‌گذاری ایالات متحده خواهد داشت.

در این گزارش آمده است میزان تولید اوپک از میانگین ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در سه ماهه اول سال به ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در سه ماهه دوم خواهد رسید که در کاهش قیمت نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تاثیرگذار خواهد بود.

مؤسسه اطلاعات انرژی آمریکا که نهاد زیر نظر وزارتخانه انرژی آمریکاست اعلام کرده میانگین میزان مصرف جهانی نفت و سوخت مایع طی کل سال ۲۰۲۱ حدود ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود که نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه بیشتر است. همچنین در سال ۲۰۲۲ میزان مصرف جهانی نفت و انواع سوخت مایع با رشد ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای به ۱۰۱ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه خواهد رسید.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: