• کد خبر: ۴۴۵۰۷

تاکید عضو شورای عالی بورس بر ضرورت آموزش قبل از ورود به بازار سرمایه

دکتر ماشااله عظیمی عضو شورای عالی بورس، بر ضرورت آموزش قبل از ورود به بازار سرمایه تاکید کرد.


به گزارش عصر مالی، این عضو شورای عالی بورس در این خصوص اظهار داشت:بورس بازاری مبتنی بر اطلاعات شفاف، زنده و روزآمد است که یکسری فرصت‌هایی را به همه ارایه می‌کند، اما نداشتن اطلاعات عمومی و آموزش‌های لازم درباره بازار سرمایه علاوه بر ایجاد مشکل در این بازار موجب زیان سرمایه گذاران نیز خواهد شد.

وی افزود: البته دخالت‌های دولت و ایجاد امید کاذب، روی تصمیم گیری مردم اثر گذاشته است و ما تذکرات لازم را در مورد این مداخلات داده ایم.

دکتر ماشااله عظیمی عضو شورای عالی بورس، تصریح کرد:ایجاد امید کاذب، عدم هماهنگی قوا با یکدیگر و با بورس، تصمیمات سیاسی، از جمله عوامل موثر در مشکلات بازار سرمایه به شمار می‌آید که اخبار ضدونقیض و اتفاقات روز نیز به این مشکلات دامن می‌زند و موجب خسارات به مردم شده است و حتی برخی مردم در ماه‌های اخیر با فروش اموال زندگی سهام خریدند و متضرر شدند.

وی در ادامه گفت:ولی در عین حال افرادی که از یکسال پیش سهام خریده بودند با وجود ریزش‌ها منافعی کسب کردند و این نشان می‌دهد نگاه به بورس باید بلند مدت باشد و ورود هیجانی و خروج هیجانی هردو به بازار سرمایه صدمه زده است.

این عضو شورای عالی بورس تاکید کرد:در خصوص اصلاح دامنه‌ها و نوسانات نامتقارن باید تصمیم گیری لازم صورت گیرد و این اختیار به سازمان بورس و هیات مدیره این سازمان داده شده است که باید بر روی عوامل موثر بر نوسانات بورس بررسی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سهم‌ها و نماد‌ها باید بازارگردان داشته باشند و رها نباشند، افزود:تصمیم گیری‌های غلط و نابهنگام و اظهار نظر‌های غیرتخصصی برخی مقامات و مسئولان درباره سهام عدالت نیز از دیگر عوامل بروز مشکلات در بازار سرمایه بوده است، زیرا بازار سرمایه امری کاملا تخصصی است که باید توسط کارشناسان و متخصصان درباره آن اظهار نظر و تصمیم گیری شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: