• کد خبر: ۴۴۵۴۵
در جریان معاملات امروز؛

شاخص ۹ هزار واحد فرو ریخت

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه، ۲۱ فروردین‌ماه) ۹ هزار و ۱۵۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد رسید.

به گزارش عصر مالی، برپایه معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۴۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۳۶ واحد کاهش به ۴۳۶ هزار و ۱۷۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶۱۰ واحد افت به ۲۸۴ هزار و ۱۲۵ واحد رسیدند.
شاخص بازار اول هفت‌هزار و ۱۹۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۶ هزار و ۷۹۹ واحد کاهش داشتند.
علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد تامین سرمایه امین (امین) با ۵۷ واحد، لبنیات پاک (غپاک) با ۴۹ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۶ واحد، ایران مرینوس (نمرینو) با ۱۳ واحد، داروسازی امین (دامین) با ۱۱ واحد، تولید نیروی برق آبادان (آبادا) با هشت واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۳۰۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۵۰ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۸۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۱۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۱۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۷۵ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۷۵ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.
بر پایه این گزارش، امروز نماد تامین سرمایه امین (امین)، تولید نیروی برق آبادان (آبادا)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، لبنیات پاک (غپاک) و سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) در گروه نماد‌های پُرتراکنش قرار داشتند.
گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۸ میلیون و ۳۸۹ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: