• کد خبر: ۴۴۵۹۹

ببینید: تاکید عراقچی بر ضرورت رفع همه تحریم‌های ایران

عراقچی تأکید کرد که هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی به دنبال مذاکرات فرسایشی و اتلاف وقت نیست و تأکید دارد که گفتگو‌ها در چارچوبی مشخص و در زمانی قابل قبول انجام گیرد.

به گزارش عصرمالی، به نقل از صداوسیما؛ نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعتی پیش در گرندهتل وین آغاز شده بود، ساعتی پیش پایان یافت و قرار شد گفتگو‌های فنی در نشست‌های کارشناسی ادامه یابد.
بر این اساس، نشست‌های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی جهت رایزنی‌های فنی در دو حوزه رفع تحریم و مسائل هسته‌ای آغاز به کار کرده اند، ادامه خواهند یافت. نتایج نشست‌های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه‌های فنی مربوط به رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، به کمیسیون مشترک اعلام می‌شود.

 

در ابتدای نشست امروز کمیسیون مشترک برجام، عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و رئیس هیئت مذاکره کننده کشورمان که برای ادامه مذاکرات به وین سفر کرده است، ضمن محکوم کردن خرابکاری اخیر در تأسیسات نطنز و گلایه شدید از واکنش ضعیف کشور‌های اروپایی به این حادثه، تأکید کرد که اعضای برجام باید یکصدا و بدون ملاحظات سیاسی، این اقدام را که مصداق تروریسم هسته‌ای و تخطی فاحش از قوانین بین‌المللی است، محکوم و تقبیح کنند.

رئیس هیأت ایران در خصوص آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در کشورمان تصریح کرد که این اقدام در چارچوب حقوق ایران ذیل بند ۲۶ و ۳۶ برجام و با هدف رفع برخی نیاز‌های کشور در حوزه پزشکی انجام گرفته است.

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: