• کد خبر: ۴۴۸۰۸
ناسوتی فرد بیان کرد:

انتخابات ریاست جمهوری عامل تاثیر گذار در روند بازار نیست

مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما می‌گوید شرایط بورس به گونه‌ای است که نمی‌توان وزن سیاسی به آن اضافه کرد؛ به بیان دیگر، انتخابات ریاست جمهوری تاثیر خاصی بر روند بازار نمی‌گذارد.

محمد مهدی ناسوتی فرد در گفتگو با عصر مالی به روند فعلی بورس اشاره کرد و گفت: روند معاملات به گونه‌ای است که نمی‌توان گفت بازار روی سهم‌های خاصی مانور می‌دهد، جو معاملات جوی حاکی از ترس و اضطراب است به گونه‌ای که شاهد صف‌های فروش سنگینی در بازار هستیم.
وی ادامه داد: خریدارانی با دست پر در بازار حضور دارند، اما برای تزریق سرمایه شان در بازار دچار سردرگمی هستند نمی‌توانند تصمیم جدی مبنی بر سرمایه گذاری مجدد در بازار بگیرند، حتی در شرایط فعلی که قیمت سهام زیر ارزش ذاتیشان هم هست ریسک پذیر نیستند.
مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما تاکید کرد: قیمت برخی سهم‌ها قبل از صعود بازار از نظر فعالان مطابق با ارزش ذاتی شرکت نبود و اصطلاحا نمی‌ارزید در زمان اوج و در زمان اصلاح هم باز نمی‌ارزد که البته باید از آن‌ها به عنوان سهم‌های خاص حبابی نام برد، اما بسیاری از سهم‌ها هستند که کاملا توجیه خرید دارند، یعنی تمامی فاکتور‌های تاثیر گذار مانند قیمت‌های جهانی، نرخ ارز، نرخ تورم و. نشان دهنده آینده روشن آن سهم‌ها است.
این کارشناس بازار سرمایه به سهامداران توصیه کرد: اگر سهمی را درست انتخاب کردند فقط صبوری پیشه کنند، اما اگر با شیوه‌های اشتباه وارد بازار شدند یعنی اطلاعاتی از نحوه انتخاب سهم و روند معاملات ندارند بهتر است شیوه مناسب تری برای ادامه حضور در بازار برگزینند.
ناسوتی فرد اظهار کرد: از نظر بنده وضعیت بازار وضعیت نگران کننده‌ای نیست و هر سهامداری که صبوری کند و استراتژی مناسبی در نظر بگیرد قطعا سربلند خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: بازار سرمایه بازار پر ریسکی است چرا زمانی که همه سهم‌ها بی دلیل صعود بی رویه داشتند، هیچ سهامداری نگران نبود و هم اکنون در روند منفی بازار طاقتشان کم شده است؟ سهامداران باید بپذیرند ذات این بازار صعود و نزول است پس باید در شرایط‌های مختلف همسو با بازار رفتار مناسبی برای کسب بازدهی مد نظرشان داشته باشند.
مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما در خصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: بنده وزن سیاسی خاصی به شرایط بازار نمی‌دهم، در دوره‌های قبلی شاهد آن بودیم که رئیس جمهور‌ها با گرایش‌های چپ یا راست عملکرد متفاوتی در بازار سرمایه نداشتند و هر کدام تصمیمات مناسب و اشتباه هم انجام دادند و بنابراین انتخابات چند ماه آینده را نمی‌توان فاکتور تاثیر گذار در روند بازار عنوان کرد.
 وی درباره پیش بینی آینده بازار بیان کرد: با توجه به فاکتور‌های فعلی نمی‌توان پیش بینی دقیقی از روند بازار داشت و، اما اگر در قیمت‌های جهانی افتی را شاهد نباشیم به نظر می‌آید بازار کم کم به روال طبیعی برگردد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: