• کد خبر: ۴۴۸۱۱
مدیر عامل مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین:

سهامداران شتاب‌زده تصمیم نگیرند/ جایگزینی برای بازار سرمایه وجود ندارد

مدیر عامل مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین بیان کرد: در حال حاضر شرایط بازار سرشار از اضطراب شده، اما سهامداران نباید با شتابزدگی تصمیم گیری کنند و سرمایه شان را به سادگی از دست بدهند چرا که بازار جایگزینی وجود ندارد.

علی خوش طینت در گفتگو با عصر مالی جو روانی بازار را جو منفی و سرشار از اضطراب عنوان کرد و گفت: متاسفانه با توجه به ارزنده بودن قیمت سهم‌ها سهامداران نگران از تزریق پول به بازار هستند، به عقیده بنده باید چند ماه دیگر را پشت سر بگذاریم تا بعضی ابهامات تاثیر گذار بر روند بازار مشخص شود.
وی افزود: در حال حاضر عملا بازار جهت خاصی ندارد، ممکن است نوسان‌های کوتاه مدتی شکل بگیرد، اما به معنی این نیست که بازار روی صنعت خاصی متمرکز شده است.
این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: برای سهامدارانی که در بورس حضور دارند تصمیم گیری درخصوص ماندن یا رفتن از این بازار سخت است، چون جایگزینی برای این بازار وجود ندارد و قیمت‌ها در ارزنده‌ترین حالت ممکن است، اما کمبود نقدینگی باعث شده تا روند معاملات در سرازیری باشد.
مدیر عامل مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین ادامه داد: با در نظر داشتن همه پارامتر‌های منفی یا ابهامات موجود در کشور بنده معتقدم که بورس تنها بازار بازده در سال جاری خواهد بود و خروج سهامداران از این بازار به ضرر آن‌ها است، این بازار دارای مزیت‌های بنیادی است که هیچکدام از بازار‌های موازی ندارند بنابراین نمی‌شود از این مزیت متفاوت چشم پوشی کرد.
وی تاکید کرد: با نگاهی به وضعیت سایر بازار‌های خواهیم دید که امنیت سرمایه گذاری فقط و فقط در بورس وجود دارد.
خوش طینت با اشاره به صنایع برتر گفت: فعلا که بازار بر صنعت خاصی متمرکز نیست، اما اگر تعاملات بین المللی به نتیجه مثبت برسد صنعت بانکی، واسطه گری مالی و خودرو از برترین‌های بازار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اگر حمایت جدی از بازار صورت بگیرد و نقدینگی قابل توجهی تزریق شود اینبار نباید انتظار داشته باشیم که نمای بازار به طور یکدست سبز پوش شود، چون ابزارها، رفتار‌ها و ... باید سدی در برابر هیجانات باشد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: