• کد خبر: ۴۴۸۱۹

ریزش بیش از ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳ هزار و ۵۴۷ واحدی معادل ۱.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۳۰۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۸۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۷۲ واحد رسید.

به گزارش عصر مالی، د رجریان معاملات امروز، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۵۲۴ واحدی معادل ۱.۱۲ درصد به رقم ۳۱۰ هزار و ۷۲۲ واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۶۰۸ واحدی معادل ۰.۳۸ درصد، عدد ۴۲۵ هزار و ۶۶۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۰۴۶ واحدی به رقم ۲۷۷ هزار و ۸۷ واحد رسید.
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۴۳۷۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۴۰۷ واحد کاهش به رقم ۸۷۱ هزار و ۹۴۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۵۶۹۴ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۲۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی فولاد، فملی، فارس، شستا، کچاد، تاپیکو و فخوز با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی وپاسار، خبهمن و جم پیلن، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۹۷۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۰۵ هزار و ۱۳۶ نوبت معامله و به ارزش ۳۷ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.
در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خبهمن (گروه‌بهمن) با ۳.۵ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های وپاسار، سپ، جم پیلن، واعتبار و واعتبار بود. همچنین نماد معاملاتی ثامید (توسعه و عمران امید) با ۵.۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های فایرا، فباهنر، برکت، کاوه، فولاد و فخوز قرار گرفتند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: