• کد خبر: ۴۴۸۳۸

"زاگرس" در آیینه تکنیکال

در پتروشیمی زاگرس، خروج دو اندیکاتور DT OSCILLATOR و STOCHASTIC از محدوده اشباع فروش نشان از شرایط مساعد برای رشد قیمت پتروشیمی زاگرس دارد.

عصر مالی در مجموعه بررسی‌های تکنیکال خود، پتروشیمی زاگرس را به زیر ذره بین تحلیل برده است.
* در نماد پتروشیمی زاگرس، شاهد روند نوسانی حد فاصل باند میانی و باند کناری چنگال ANDREW هستیم؛ بنابراین انتظار می‌رود این سهم پس از کف‌سازی در محدوده قیمتی ۱۹.۴۰۰ الی ۲۰.۲۰۰ تومان، همزمان با پُر شدن ظرف زمان، از مقاومت سقف چنگال عبور نموده و روند جدیدی را با دو هدف ۲۳.۳۰۰ تومان و سپس ۲۶.۳۰۰ تومان در پیش بگیرد.
* تشکیل واگرایی مخفی مثبت بین نمودار قیمتی و اندیکاتور MACD نشان از ضعف طرف فروشنده دارد.
* خروج دو اندیکاتور DT OSCILLATOR و STOCHASTIC از محدوده اشباع فروش نشان از شرایط مساعد برای رشد قیمت پتروشیمی زاگرس دارد.


پتروشیمی زاگرس تولیدکننده و صادرکننده متانول است. دو مولفه نرخ جهانی متانول و دلار تعیین‌کننده نرخ این محصول در بازار است.
زاگرس در ۳ ماه ابتدایی سال ۹۹ با فروش ۲۰.۴۸۲ میلیارد ریالی به سود ۴.۳۵۴ ریالی رسید. فروش شرکت در ۳ ماه دوم ۲۵.۵۸۷ میلیارد ریال و سود خالص ۶.۴۵۹ ریال بوده است. فروش در ۳ ماه سوم با رشد بیش از ۱۰۰ درصد به ۵۷.۳۹۰ میلیارد ریال و سود خالص به ۱۱.۰۱۳ ریال رسید. حاشیه سود ناخالص در بهار و تابستان ۵۸ درصد و در پائیز ۶۲ درصد بوده است.

پتروشیمی زاگرس در زمستان فروش ۳۹.۳۳۰ میلیارد ریالی (دی ۱۱.۴۲۸ میلیارد ریال، بهمن ۹.۷۰۰ میلیارد ریال، اسفند ۱۸.۲۰۲ میلیارد ریال) را رقم زده است. با توجه به رشد نرخ متانول در این فصل، احتمالا حاشیه سود ناخالص تا سطوح ۶۵ - ۶۶ درصدی نیز تقویت شود؛ بنابراین انتظار می‌رود زاگرس در زمستان به سود ۹.۰۰۰ ریالی رسیده و مجموع سود شرکت برای سال ۹۹ در حدود ۳۱.۰۰۰ ریال باشد. نکته مهم اینکه زاگرس در فروردین ماه سال جاری فروش فوق سنگین ۲۱.۰۶۳ میلیارد ریالی را رقم زده است. این فروش اندکی بیشتر از کل درآمد شرکت در بهار سال گذشته است. نرخ فروش متانول در فروردین نیز ۷۱ میلیون ریال به ازای هر تن بوده است. میانگین نرخ فروش متانول در سال گذشته ۴۷ میلیون ریال بوده است. به نظر برای سال ۱۴۰۰ یک جهش دیگر در سود این شرکت داشته باشیم.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: