• کد خبر: ۴۴۸۴۰

"سپاها" در آیینه تکنیکال

در نماد سیمان سپاهان، دو اندیکاتور DT OSCILLATOR و STOCHASTIC را داریم که به محدوده اشباع فروش رسیده‌اند.

عصر مالی در مجموعه بررسی‌های تکنیکال خود، سیمان سپاهان را به زیر ذره بین تحلیل برده است.
* در نماد سیمان سپاهان شاهد حرکت سهم به سمت خط روند صعودی بلندمدتی هستیم. تعداد بالای واکنش بازار به خط ترسیم شده در کنار مدت زمان اعتبار آن، احتمال واکنش مجدد بازار به محدوده حمایتی ۷۵۰ – ۷۷۰ تومانی را تقویت کرده است.
* از طرف دیگر دو اندیکاتور DT OSCILLATOR و STOCHASTIC را داریم که به محدوده اشباع فروش رسیده‌اند.
همزمانی این رویداد با نزدیک شدن سهم به خط روند، شرایط را برای تغییر روند سپا‌ها هموار کرده است.
* با این حال معامله‌گران و سرمایه‌گذارانی که قصد ورود به این نماد را دارند، باید محدوده ۷۱۰ تومانی را به عنوان حد ضرر برگزینند.

شرکت سیمان سپاهان که تولیدکننده و صادرکننده انواع سیمان و کلینکر است، سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه دارد. این شرکت در ۳ ماه نخست سال جاری (فصل پائیز) با فروش ۱.۶۵۷ میلیارد تومان به سود خالص ۲۲۶ ریالی رسید.
فروش شرکت در ۳ ماه دوم (فصل زمستان) ۲.۶۴۳ میلیارد ریال و سود خالص ۲۸۲ ریال بوده است. حاشیه سود شرکت در فصل پائیز ۴۸ درصد و در زمستان ۳۶ درصد بوده است. رشد بهای تمام شده مانعی برای شناسایی سود قوی‌تر بوده است. این شرکت در فروردین ماه سال جاری به فروش خوب ۸۸۵ میلیارد ریالی دست یافته است. میانگین فروش شرکت در ۶ ماه ماقبل از فروردین، ۴۴۰ میلیارد ریال در هر ماه بوده است. در واقع فروش سپاهان در فروردین ماه دو برابر میانگین درآمد ماهانه بوده است.
طی روز‌های اخیر خبر موافقت دولت با افزایش نرخ ۴۰ درصدی سیمان را داشتیم؛ بنابراین درآمد شرکت از اردیبهشت ماه به بعد دستخوش تحولات مثبتی خواهد شد و احتمالا حاشیه سود ناخالص تا ۴۵ درصد تقویت خواهد شد؛ لذا مطابق با برآورد‌های به عمل آمده، انتظار می‌رود سیمان سپاهان برای کل سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ به سود حدود ۱.۵۰۰ ریالی دست یافته و برای سال مالی بعد، سود قوی‌تری را در این شرکت داشته باشیم.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: