• کد خبر: ۴۴۸۷۵
  • تعداد نظرات: ۵ نظر
کشمیری پور عنوان کرد:

بازار سرمایه، چشم انتظار تغییرات

یک کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به تصمیمات جدید و حمایت های سران قوا از بورس، بازار کم کم تغییر رویه را در پیش می گیرد.

وحید کشمیری پور در گفتگو با عصر مالی به تحلیل روند بازار سرمایه پرداخت و گفت: ریزش های سنگینی در بازار رخ داد و باعث شد تا سهامداران نسبت به بورس بی اعتماد شوند، تصمیمات جدید و کارآمد، حمایت سران قوا از بازار و .... اتفاقاتی است که باعث می شود روند بازار تغییر کند و سهامداران دوباره به این بازار اعتماد کنند، اما کمی زمانبر است.

وی افزود: به عقیده بنده تصمیمات و برنامه های جدید سازمان کامل نیست اما در شرایط فعلی راهگشای است، انتشار اوراق تبعی، تزریق مالی دولت به بورس و ... تصمیماتی است که هم در کوتاه مدت و هم در میان مدت باعث تقویت بازار می شود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: چندین فاکتور وجود دارد که بازار را دچار چالش کرده است، تعیین نرخ دلار زیر 20 هزار تومان از سوی دولت که البته بعید است با شرایط اقتصادی به واقعیت برسد باعث شده تا سردرگمی هایی در اقتصاد و بازارهای مختلف ایجاد شود.

کشمیری پور به مهمترین خواسته فعالان اشاره کرد و گفت: عدم تعیین دستوری قیمت ها از مهمترین خواسته فعالان بازار بوده و هست، بهتر است دولت دست از این موضوع بردارد چرا که این عامل به خودی خود منجر به تعادل  قیمتی صنایع مختلف همچنین بازار سهام می شود، از جمله دیگر خواسته ها کاهش بهره بانکی و باز شدن دامنه نوسان است.

وی درباره صنایع ارزنده بازار گفت: سهم هایی که شاکله بازار را می سازند و روی شاخص کل تاثیر بیشتری دارند در قیمت های ارزنده ای قرار دارند، حتی اگر دلار در مدار 20 تومان بماند بسیاری از شرکت ها با قیمت 15 هزار تومان معامله محصولات داشتند، بنابراین با افت قیمت دلار بسیاری از سهام، ارزش سرمایه گذاری بلند مدت دارند، از جمله صنایع برتر می توان به صنعت بانکداری، پتروشیمی، فلزات اساسی و پالایشی اشاره کرد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: البته که تک سهم ایی در سایر گروه ها وجود دارند که قیمت های ارزنده ای با پتانسیل رشد بالاتر نسبت به سایر سهم های هم گروه دارند که نیاز به تحلیل و شناسایی دارند.

 

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
فرشید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
اعتماد از دست رفته مردم از بازار سرمایه و بورس سهام ناشی از عدم اعتماد و اطمینان به مسئولین امر بوده، و اعتماد از دست رفته باز نخواهد گشت مگر اینکه بار دیگر مردم مجددا به مسئولین و حرفهای آنان اعتماد کنند، سهامداری که تمام سرمایه و دارایی خودشو توی بازار سهام از دست داده دیگر ب احدی اعتماد نمیکند، اگر هم روزی اعتماد کند دیگر سرمایه ای برایش باقی نمانده که بخواهد سرمایه گذاری کند. در شرایط فعلی حمایت از سهامدار یعنی چه؟ سهامدار با خاک یکسان شده، از کدامین سهامدار میخواهید حمایت کنید، حمایت مسئولین حتی اگر اینبار واقعی باشد کسی باور نخواهد کرد......
حیدر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
تزریق پول به بورس به کجا رسید.
حمایت چه شد .
حرف زدن که حمایت نمیشه .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
تا دولت تغییر نکنه اوضاع همینه مردم ساده دیگه گول وعده های صدمن یک غاز نمیخورن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
من نمی دونم چرا همه خودشونو به کوچه علی چپ زدند بابا پول دزدیده شده برگردد بورس رونق میگیرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
سلام دکتر جان
امیدوارم این تحلیل تون هم مثل قبلی ها درست از آب در بیاد.
به امید آمدن بهار بورس