• کد خبر: ۴۴۸۷۶

نکات جدید وام ازدواج اعلام شد

بانک مرکزی طی ابلاغیه ای نکاتی را در راستای تسهیلات وام ازدواج اعلام کرد.

به گزارش عصرمالی، بانک مرکزی طی ابلاغیه‌ای نکات جدیدی در باره تسهیلات وام ازدواج را اعلام کرد.

متن تغییرات به شرح زیر است:

پیرو نامه شماره ۱۰۲۹/۱۴۰۰ مورخ هفتم فروردین ۱۴۰۰ در خصوص ابلاغ بند "الف" تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج موارد ذیل را به استحضار می‌رساند:

۱/ در راستای اجرای بند "الف" تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بابت اعطای تسهیلات فرض الحسنه ازدواج، سهمیه آن بانک از ابتدای سال جاری به شرح جدول پیوست جهت اعطای تسهیلات فرض الحسنه ازدواج از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه، به زوج‌هایی که تاریخ عقد آن‌ها بعد از اول فروردین ۹۷ می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، با اولویت نخست تعیین می‌گردد.

۲/ خواهشمند است دستور فرمایید ضمن تسریع در تعیین شعبه، نسبت به پرداخت تسهیلات به متقاضیان در صف آن بانک مربوط به سال ۱۳۹۹ و قبل‌تر با اولویت نخست اقدام نموده و توزیع استانی پیشنهادی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اسرع وقت به این بانک اعلام گردد. ضمنا حسب قانون بودجه سالجاری، مزدوجین سال ۱۳۹۷ به بعد مشمول سقف‌های قرض الحسنه ازدواج ۷۰۰ و ۱۰۰۰ میلیون ریالی بوده و چنانچه مزدوجین قبل از سال ۱۳۹۷ در صف آن بانک می‌باشند مشمول سقف فردی قرض الحسنه قانون بودجه سال ۱۳۹۹ خواهند بود.

۳/ ضمنا پیرو ابلاغیه‌های قبلی این بانک تاکید می‌گردد کلیه کاربران ارشد استانی و شعب، حتما قبل از واریز مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، آخرین وضعیت کلیه متقاضیان را در بخش استعلام سامانه فرض الحسنه بررسی نموده و پرداخت تسهیلات را همزمان با واریز وجه، ثبت نمایند.

خاطر نشان می‌سازد آن بانک می‌بایست در سال ۱۴۰۱ تا زمان ابلاغ سقف‌های مصوب سهمیه‌های جدید قرض الحسنه ازدواج، نسبت به اعطای تسهیلات قرض الحسنه مزبور از محل مانده مصرف نشده سرفصل‌های سال جاری اقدام نماید. بدیهی است اعطای تسهیلات موصوف در چارچوب منابع قرض الحسنه آن بانک و رعایت منابع و مصارف قلیل اقدام خواهد بود.

با عنایت به مراتب فوق خواهشمند است دستور فرمائید ضمن ابلاغ مراتب به واحد‌های اجرائی ذی ربط و ارسال نسخه‌ای از آن به این بانک، نسبت به دستور تسریع در پرداخت تسهیلات موصوف به کلیه شعب خود در سراسر کشور اقدام نمایند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: