• کد خبر: ۴۵۶۸۳

رشد ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به رشد با افزایش ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحد روبرو شد.

به گزارش عصر مالی، بورس اوراق بهادار تهران روز اول هفته را با رشد مداوم شروع کرد. البته امروز قیمت دلار هم رو به افزایش بود که به نظر می‌رسد عمده افزایش رشد به خاطر دلار بوده است.

به هر حال شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با افزایش ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحد به رقم یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۴۶۶ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۴ هزار و ۱۷۸ واحد به رقم ۴۰۰ هزار و ۹۲۴ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۴۴۴ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران در بورس تهران بیش از ۷.۵ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۷۳۶ هزار فقره معامله به ارزش ۵۷۸۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز بیش از ۲۳۱۰ میلیارد تومان شد را هم در نظر بگیریم، ارزش معاملات دو بازار امروز از ۸ هزار و ۹۵ میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با نگاه وزنی ـ ارزشی با ۲.۶ درصد رشد همراه شدند. این دو شاخص با معیار هموزن یک درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور ۱.۹ درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس ۲.۸ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۲.۳ درصد افزایش یافت.

نماد‌های شاخص ساز در بورس شامل حوزه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه که به تازگی از فرابورس به بورس ارتقا یافته، ملی مس، پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، گل گهر، چادرملو و هلدینگ نفت و گاز پتروشیمی تامین بودند.

نماد‌های پرتراکنش شامل سپید ماکیان، فولاد مبارکه، شستا، ملی مس، لیزینگ کارآفرین، ایران خودرو و پالایش نفت اصفهان بودند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با رشد ۳۹۸ واحد به رقم ۱۹ هزار و ۷۹۴ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۹۱ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از ۱.۸ میلیارد سهام، در قالب ۳۵۸ هزار معامله و به ارزش ۲۴۰۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: