• کد خبر: ۴۵۷۱۸
نوید خاندوزی عنوان کرد:

بازار در انتظار تیم جدید اقتصادی

مدیر سرمایه گذاری بیمه کوثر بیان گفت: بازار تا اعلام کابینه دولت جدید صبور است و پس از آن واکنش نشان می دهد.

نوید خاندوزی در گفتگو با عصر مالی با اشاره به ماهیت صندوق های اهرمی در بازار سرمایه بیان کرد: این صندوق  نخستین نوع صندوق سرمایه‌گذاری است که همزمان از هر دو سازوکار صدور و ابطال و بورس‌‌ها جهت سرمایه‌گذاری و انتقال مالکیت واحدهای سرمایه‌‌گذاری بهره می‌گیرد.

وی افزود: صندوق های اهرمی نوعی از صندوق ها هستند که دریافت تسهیلات بانکی که به مشتریان اعطا می شد را این بار  خودشان دریافت می کنند، یعنی صندوق ها برای خرید سهام می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

این کارشناس بازار سرمایه به مزایا و معایت این نوع صندوق اشاره کرد و گفت: هدف اصلی تشکیل این صندوق ها ورود نقدینگی به بازار است ، به گونه ای که از طریق تسهیلات بانکی که دریافت می کنند وجه قابل قبولی به بازار سهام هم تزریق کنند اما به طبع دارای مزایا و معایبی هم هست، یعنی اگر بازار روند صعودی داشته باشد متناسب با تسهیلاتی که در اختیار دارد بازدهی خوبی هم خواهد داشت اما از آنجایی که بازار سرمایه، بازاری پر نوسانی است قطعا زمانی که روند منفی حاکم شود، این صندوق ها هم بازدهی منفی خواهند داشت.

خاندوزی ادامه داد: ماهیت این صندوق ها مناسب افراد ریسک پذیر است، چرا که ممکن است با استفاده از تسهیلات در دو حالت نزولی و صعودی بازار زیان یا سود حداکثری برداشت کنند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی یعنی تغییر دولت یازدهم به دوازدهم به نظرم بازار سرمایه صبر می کند تا کابینه دولت جدید تعیین و اعلام شود سپس واکنش خود را نشان دهد.

وی ادامه داد: کابینه دولت آینده یکی از مهمترین اتفاقاتی است که می تواند طی چند هفته آینده بازار را تحت الشعاع قرار دهد، به نوعی وزیر اقتصاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همه بازار ها در انتظارند تا تیم اقتصادی و تصمیمات جدید مشخص شود، چرا که کوچکترین تصمیم درباره نرخ گذاری ها، نوع نگاهشان به شرکت های بورسی و... تغییر تحولات جدیدی برای بازار دارد.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: یک نکته مثبت در بازار شکل گرفته که مهمترین اتفاق فعلی بازار تلقی می شود، آن هم از بین رفتن بدبینی نسبت کاهش نرخ ارز است که باعث شده جریان نقدینگی با بازار آشتی کند.

وی با اشاره به صورت های مالی شرکت ها بیان کرد: گزارش های 3 ماهه، یک ماهه و ... که تا تیرماه ارسال شده واقعا خوب است و نشان می دهد ادامه روند فعلی با همین سطح از قیمت ها باز هم گزارش های خوبی را رقم می زند.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: