• کد خبر: ۴۶۳۰۹

دستور رئیس جمهور برای رسیدگی ویژه به وضعیت کارگران معادن

رئیس جمهور با بیان اینکه با بیان اینکه طبس می‌تواند عسلویه معدنی شود، گفت: ‌حقوق کارگران باید به طور کامل پرداخت شود.

به گزارش عصر مالى، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در جریان بازدید از معدن پرود‌ه طبس اظهار داشت: این شهرستان و این معادن زمینه توسعه زیادی دارد.

وی با بیان اینکه باید زیر‌ساخت‌ها تکمیل شود، افزود: اگر زیر‌ساخت‌ها تکمیل شود و توسعه در مسیر درستی شکل گیرد نیاز کشور برطرف می‌شود و به عبارتی هیچ نیازی به واردات نداریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه با توسعه این معدن نیاز کشور به واردات رفع خواهد شد، گفت: تکمیل زیرساخت‌ها و توجه به حقوق کارگران دو شرط توسعه معدن پروده شهرستان طبس است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تکمیل چرخ توسعه دو شرط دارد، گفت: اول باید زیر‌ساخت‌ها تکمیل شود و سپس حقوق کارگران کامل پرداخت شود و حقی از آن‌ها ضایع نشود؛ معتقدیم نظام پیمان‌کاری باید متحول شود این‌ها نباید نگران بیمه و پرداختی‌هایشان باشند. از همین الان به مدت ۲۰ روز حداکثر به پیمانکاران وقت می‌دهم که وضعیت زندگی کارگران را در اینجا متحول کنند و اگر این اقدام را در این مدت انجام ندهند، اقدام لازم را انجام می‌دهم.

رمضان کریتی مدیرعامل زغالسنگ پروده طبس توضیحات کامل سایت معدنی شهرستان را به رییس جمهور ارائه کرد.

رئیس جمهور پس از بازدید هوایی، در معادن حاضر شد و برای شنیدن مشکلات معادن و معدنکاران این شهرستان در جمع کارگران معدن پروده طبس حاضر و با آن‌ها به گفتگو پرداخت.

حوضه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر ۳۰، ۰۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی ۷۵/۲ میلیارد تن زغال سنگ کک شو و حرارتی، غنی‌ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می‌گردد.

ناحیه پروده با وسعت ۱۲۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره زمین شناسی ۱/۱ میلیارد تن زغال سنگ کک شو، یکی از چهار ناحیه زغالی طبس و بزرگترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران است.

پس از انجام مطالعات امکان پذیری استخراج مکانیزه ناحیه پروده و اجرای عملیات فاز یک تجهیز معدن زغال سنگ پروده توسط کنسرسیوم ایریتک-ایراسکو، نهایتاً این فاز با ظرفیت تولید سالانه ۵/۱ میلیون تن زغال سنگ خام و ۷۵۰ هزار تن کنسانتره، به روش جبهه کار طولانی در پروده یک از سال ۱۳۸۶ توسط شرکت زغال سنگ پروده طبس مورد بهره برداری قرار گرفت.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: