• کد خبر: ۴۶۳۶۹

پارس فولاد سبزوار معارفه شد

جلسه معارفه شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد معاملاتی "فسبزوار" برگزار شد.

 به گزارش عصر مالی به نقل از همفکران، جلسه معارفه شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد معاملاتی فسبزوار  به منظور تشریح برنامه های جاری و آتی و وضعیت مالی شرکت برگزار شد.

مجتبی شعبانی، مدیرعامل مدیرعامل پارس فولاد سبزوار در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت گفت:  شرکت فاینانسی برای تولید شمش یک میلیون تنی دارد که پیش پرداخت آن از یکسال گذشته شروع شده اما هنوز انجام نشده است و به دلیل تحریم ها توقف شده ولی در برنامه است. همچنین خرید مواد اولیه شرکت از اپال کانی پارس صورت می گیرد همزمان که سهامدار بیش از ۸۰ درصدی است و تامین مواد اولیه ما با مشکل روبرو نیست که انتقال آن به سبزوار نیز از طریق ریل انجام می‌شود.

وی درباره افزایش سرمایه اظهار کرد: فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه  نداریم و  برای سال ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سود پیش بینی می‌شود.

شعبانی درخصوص نرخ برق در سال ۱۴۰۰ و تاثیر آن بر روند این شرکت بیان کرد: قیمت برق کم تر از یک درصد در شرکت تاثیر دارد و‌ گاز تاثیر بیشتری در تولید آهن اسفنجی دارد.

وی اظهار کرد: تمام بریکت تولیدی به فروش می رسد؛ زیرا تولید آن محدود است و برنامه ما برای تولید ۳۰ هزار تن  بریکت در سال است.

در این جلسه معاونت مالی این شرکت هم به ارائه توضیحات پرداخت و گفت: در خصوص مقدار مصرف به ازای هر تن آهن اسفنجی: نرخ گاز ۷۰۰ تومان به ازای هر متر مکعب و هر تن ۳۱۵ متر مکعب گاز مصرف می‌کند، محصول اصلی شرکت آهن اسفنجی است که ۸۰۰ هزار تن ظرفیت تولید دارد.

 

وی با اشاره به تاثیر قیمت گذاری دستوری خاطرنشان کرد: تا کنون قیمت دستوری ابلاغ نشده و عرضه کالا و خرید مواد اولیه در بورس کالا انجام می‌شود و تاکنون چیزی در این خصوص به شرکت اعلام نشده است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: