• کد خبر: ۴۶۳۷۰

ترس معامله‌گران باعث افت بورس شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم بعد از ریزش قابل توجه دیروز با کاهش 14 هزار و 709 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش عصر مالی، بورس اوراق بهادار تهران که این روز‌ها تحت تأثیر جو روانی بازار دلار و سخنان برخی افراد در مورد تعیین قیمت سیمان و محصولات شرکت‌های بورسی قرار گرفته، امروز هم روند رو به کاهش به خود گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۴ هزار و ۷۰۹ واحد به رقم یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۲۷۳ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۶۰۵۹ واحد به رقم ۴۴۴ هزار و ۶ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۹۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۸.۷ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۸۵۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۶ هزار و ۳۶۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس به مرز ۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام ۰.۹۹ درصد کاهش یافتند.

همچنین این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۳ درصد کاهش یافتند، شاخص آزاد شناور در بورس ۰.۹۲ درصد افت کرد شاخص بازار اول بورس ۰.۸۱ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۱ درصد عقب‌نشینی کرد.

امروز نماد‌های پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ معدنی خاورمیانه، ملی‌مس، مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه و شستا همگی در کاهش شاخص بیشترین اثر را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل ۲۶۶ واحد عقب نشست و به رقم ۲۲ هزار و ۱۳۰ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران امروز به بیش از یک میلیون و ۲۲۹ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه هم امروز به بیش از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بیش از ۸.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۶۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۰ هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: