• کد خبر: ۴۶۳۷۸

قیمت خرید تضمینی چغندر افزایش می یابد

کشاورزان از قیمت خرید تضمینی اعلام شده چغندرقند که توسط شورای قیمت‌گذاری اعلام شده رضایت ندارند و این قیمت براساس هزینه‌های تولید اصلاح می‌شود.

پیمان حصادی گفت: شورای قیمت‌گذاری اخیرا قیمت هزار و ۴۷۵ تومان را برای خرید تضمینی چغندرقند اعلام کرده که این قیمت با توجه به شرایط رقابتی و هزینه‌های تولید برای این محصول مناسب نیست و بیشتر کشاورزان از قیمت اعلام شده ناراضی‌اند.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر همین اساس برای تغییر رویکرد در این حوزه برنامه‌ریزی شده و با توجه به این که هنوز تا زمان برداشت چغندرقند بهاره زمان داریم این قیمت تا بهمن ماه اصلاح می‌شود.

حصادی افزود: در همین راستا هزینه‌های تولید و شرایط رقابتی در این حوزه برای تعیین قیمت خرید تضمینی در اولویت خواهد بود.

وی گفت: امسال در راستای خودکفایی شکر گام بسیار بلندی برداشته شده و حداقل یک میلیون و هشتصد هزار تن تولید این محصول در کشور محقق خواهد شد، این در حالی است که نیاز کشور به این محصول بین دو میلیون و دویست تا دو میلیون و سیصد هزار تن است.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی افزود: با توجه به شرایط مناسب تولید چغندرقند امسال حداقل ۵ و نیم میلیون تن چغندرقند بهاره و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن چغندرقند پاییزه و در مجموع حدود ۷ میلیون تن چغندرقند برداشت می‌شود که این آمار مناسبی برای تولید این محصول در کشور است.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: