• کد خبر: ۴۶۳۹۳

نرخ گذاری کالاهای اساسی نیاز به بازنگری دارد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وجود تخصیص هشت میلیارد دلار منابع ارزی برای تأمین کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال باز هم کماکان این کالاها با قیمتی گران در اختیار مردم قرار می گیرند که باید یک بازنگری در این خصوص صورت بگیرد.

به گزارش عصر مالی به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی گفت: استمرار وضع گرانی ها در خصوص کالاهای اساسی یکی از دغدغه های جدی نمایندگان است؛ با وجود تخصیص هشت میلیارد دلار منابع ارزی برای تأمین کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال باز هم کماکان این کالاها با قیمتی گران در اختیار مردم قرار می گیرند که باید یک بازنگری در این خصوص صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: بازنگری در سیاست تخصیص ارز برای تامین کالاهای اساسی یکی از اولویت های مهم کمیسیون اقتصادی است و امروز وزیر صمت در این مورد توضیح داد؛ نظر دولت هم بر همین موضوع است و بزودی بحث تعیین نرخ ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تعیین تکلیف خواهد شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری حتماً فساد و رانت ایجاد می‌کند، اظهار کرد: برخی تصمیماتی که اخیرا اتخاذ شده و زمزمه هایی که در این مورد به گوش می رسد، در جلسه امروز مطرح و اعلام شد؛ ساختار قانونی بازار سرمایه، بورس کالا و مجموعه های دیگر در قیمت گذاری ها باید لحاظ شود.

پور ابراهیمی همچنین گفت: امیدواریم رویکرد تعهدات وزارتخانه صمت در خصوص افزایش صادرات در نیمه دوم سال محقق شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: