• کد خبر: ۴۶۹۲۵

قیمت نفت خام رکورد زد

قیمت نفت خام علی‌رغم افت اندکی که در آغاز معاملات امروز، چهارشنبه، ثبت کرد، نزدیک به بالاترین سطح خود در ۳ سال گذشته باقی ماند.

به گزارش عصر مالی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام علی‌رغم افت اندکی که در آغاز معاملات امروز، چهارشنبه، ثبت کرد، نزدیک به بالاترین سطح خود در ۳ سال گذشته باقی ماند. سرمایه‌گذاران در حال بررسی تأثیر قیمت‌های بالای انرژی بر ریکاوری اقتصادی جهان هستند.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک جهانی قیمت نفت، پس از اینکه در جلسه معاملاتی پرنوسان دیروز ابتدا تا ۸۲.۷۲ دلار پایین آمد و سپس تا ۸۴.۲۳ دلار بالا رفت و در ۸۳.۴۲ دلار بسته شد، امروز تا ساعت ۹:۰۵ به وقت تهران ۰.۰۸ درصد افت کرد و به ۸۳.۳۵ دلار رسید. قیمت شاخص برنت در معاملات روز دوشنبه تا ۸۴.۶۰ دلار بالا رفته بود که بالاترین سطح این شاخص از اکتبر ۲۰۱۸ تا کنون به حساب می‌آید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا پس از نوسان بین ۷۹.۴۷ دلار و ۸۱.۶۲ دلار در معاملات دیروز در ۸۰.۶۴ دلار بسته شد و تا ساعت ۹:۰۸ روز چهارشنبه به وقت تهران ۰.۰۷ درصد افت کرد و به ۸۰.۶۱ دلار رسید.

قیمت‌های انرژی و برق در هفته‌های اخیر تحت تأثیر کمبود گاز و زغال‌سنگ در آسیا و اروپا با جهش‌های بزرگی روبرو شده است و انتظار می‌رود این بحران تا انتهای امسال در چین ادامه داشته باشد.

بالا رفتن قیمت گاز و زغال‌سنگ باعث شده است برخی از نیروگاه‌ها به سوی استفاده از نفت برای تولید برق رو بیاورند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: