• کد خبر: ۴۷۲۱۴
مجتبی شهبازی بیان کرد:

وضعیت خوب گروه های ریالی و دلاری

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: واکنش بازار و سهامداران نسبت به تغییرات جدید در سازمان بورس مثبت است و به نظر می رسد روند و به رشد اما آهسته ای را شاهد باشیم.

مجتبی شهبازی در گفتگو با عصر مالی به واکنش بازار سهام نسبت به تغییرات مدیریتی در سازمان بورس بیان کرد: در حالی که بیش از یک هفته از تغییرات در سازمان بورس اوراق بهادار می گذرد بازار سهام نشان داد که نسبت به این موضوع، موضع مثبتی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در بررسی روند آتی بازار نباید شرایط بنیادی و پارامترهای تاثیر گذار بر رشد ارزش سهم شرکت های بزرگ را نادیده گرفت. قیمت های جهانی، گزارش عملکرد شرکت ها و رکود سایر بازارها باعث شده تا پتانسیل بازار سرمایه چندین برابر شود.

وی به روند معاملات طی هفته ای که گذشت اشاره کرد و گفت: عمده صنایع صادرات و کامودیتی محور در بازار که تاثیر پذیری بسیار بالایی در روند معاملات دارند مانند گروه پتروشیمی، پالایشی، معدنی و فولادی هستند طی چند روزر اخیر تحرکات خوبی شاهد بودیم داشتند و توانستند در صدر معاملات قرار بگیرند.

 شهبازی بورس را بازاری پر پتانسیل دانست و گفت: با توجه به افت شدید که در بازار صورت گرفت، پتانسیل بازار سرمایه برگشته است، در مقایسه بازارهای مختلف باید گفت ارزش بازار سرمایه در اقتصاد نادیده گرفته شده است اگر به دنبال راهگشایی در بازار هستیم باید از طریق صنایع مختلف پیگیری شود، در صورتی که در کنار رویدادهای تاثیر گذار بر صنایع تصمیمات به روزی درخصوص عمق بخشی بازار گرفته شود.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد :اگر تحریم ها برطرف شود صنایع صادرات محور رشد قابل توجهی خواهند داشت، اما ریال محورها  بخصوص شرکت هایی که تولید کننده داخلی هستند مانند صنایع غذایی که افزایش قیمت و تولید داشتند هم شرایط خوبی دارند،  درباره سایر شرکت ها مانند بخشی از گروه بانکی که مستعد تسعیر نرخ هستند و سود باکیفیتی عایدشان نمی شود باید گفت تحلیل جداگانه ای نیاز دارند.

 

 

 

خبرنگار: ثریا نیکوصفت

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: