• کد خبر: ۴۷۳۳۷

قیمت نفت را کاهش یافت

امروزدر بازارهای جهانی با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در جهان و نیز افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت کاهش یافت.

به گزارش عصر مالی، در بازار‌های جهانی قیمت نفت خام با کاهش مواجه شد و به کمترین میزان دو هفته گذشته رسید. خبرگزاری رویترز نوشت افزایش ذخایر نفت آمریکا و شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ دلیل اصلی کاهش قیمت نفت در بازار‌های جهانی بوده است.

بر اساس این گزارش اگرچه قیمت نفت خام امروز کاهشی بوده، اما همچنان به بیش از ۸۳ دلار در هر بشکه برآورد می‌شود امروز قیمت نفت برنت با ۷۳ سنت کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۸۳ دلار و ۸۵ سنت به فروش رفت قیمت نفت خام آمریکا هم کاهش ۶۹ سنتی داشت و بشکه‌ای ۸۱ دلار و ۹۷ سنت معامله شد در گروه فراورده‌های پالایشگاهی هم بنزین کاهش بیش از دو دلار را تجربه کرد و گالنی ۲۴۲ دلار و ۸۹ سنت به فروش رفت، نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب ۲.۵۵ دلار و ۹.۵ را صحبت کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت امروز قیمت نفت پس از اینکه افزایش قابل ملاحظه‌ای در ذخایر نفت آمریکا و نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در اروپا، روسیه و چین مشاهده شد قیمت کاهش یافت چرا که امیدواری به بهبود اقتصادی که پیش از این پیش بینی می‌شد کمرنگ‌تر شده است.

بر اساس گزارش رویترز تعداد مبتلایان در چین افزایش یافته و رکورد جدیدی از فوتی‌ها ثبت شده است و نیز در روسیه احتمال دارد که محدودیت رفت و آمد و قرنطینه خانگی از سوی دولت اعلام شود. این عوامل سبب شده تا سریال افزایش قیمت نفت در هفته‌های گذشته متوقف شود.

موسسه تحلیل کالا‌های اساسی ANZ اعلام کرد: افزایش مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بر روی تقاضای نفت در بازار‌های جهانی تاثیر گذاشته است پست رویترز می‌نویسد در آمریکا احتمالاً رشد اقتصادی به کمترین میزان در ۱۲ ماه گذشته برسد علاوه بر این ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۴.۳ میلیون بشکه افزایش یافت و این بیش از دو برابر آنچه که قبلاً توسط اداره انرژی آمریکا پیش بینی شده بود، است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: