• کد خبر: ۴۷۹۸۶

تلاش می کنیم نشست امروز نتیجه مثبتی داشته باشد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست مشترک با اسلامی گفت: دنبال این هستیم مذاکرات را با ایران ادامه دهیم که زمینه‌های مشترکی را پیدا کنیم و به نتیجه گیری مثبتی برسیم.

به گزارش عصرمالی، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که شب گذشته در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفتگو با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه وارد تهران شد، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) پس از دیدار و گفتگو با اسلامی در نشست خبری مشترک شرکت کرد و به تشریح گفت‌وگوهایش با رئیس سازمان انرژی اتمی پرداخت.

وی در این نشست خبری ضمن تشکر از اسلامی برای مهمان نوازی از وی در محل سازمان انرژی اتمی گفت: چند ماه پیش در سفرم به ایران با آقای اسلامی توافق کردیم که چند ماه دیگر برای ادامه کار مشترکمان درباره شفاف سازی و همچنین تداوم و تعمیق گفتگو‌ها با دولت جدید ایران دوباره بازگردم و اکنون افتخار دارم که تا چند ساعت دیگر با وزیر امور خارجه ایران دیدار کنم.

گروسی ادامه داد: صحبت‌ها و گفتگو‌های امروز فشرده بود و دنبال این هستیم که مذاکرات را ادامه دهیم با این نگاه که بتوانیم زمینه‌های مشترکی را پیدا کنیم.

مدیرکل آژانس افزود: موضوعاتی است که با آقای اسلامی بررسی می‌کنیم، ولی هدفمان این بوده که چشم انداز برنامه هسته‌ای را به نحوی تعریف کنیم که با توجه به تغییرات اقلیمی بتوانیم به تولید انرژی‌های پاک کمک کنیم و آن را در اختیار همه بگذاریم. این موضوعی بود که چندی پیش در نشست گلاسکو به صورت مفصل درباره آن صحبت شد.

وی در پایان گفت: تلاشمان این است که نتیجه نشست امروز مثبت باشد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: