• کد خبر: ۴۷۹۸۹

عقب‌نشینی ۲۵۲۱ واحدی شاخص

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی ۲ هزار و ۵۲۱ واحد همراه شد.

به گزارش عصرمالی، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند نوسانی و سینوسی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با کاهش ۲ هزار و ۵۲۱ واحد به رقم یک‌میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۱۱ واحد رسید. همچنین شخص کل با معیار هم‌وزن امروز با عقب‌نشینی ۱۸۸۹ واحد به رقم ۳۸۵ هزار و ۴۴ واحد رسید.

ارزش روز شرکت‌های حاضر در بورس به بیش از ۵ ذ میلیون و ۶۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز مامله‌گران بیش از ۴.۱ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۲۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۸۲۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

در فرابورس هم بیش از ۱۸۸۷ میلیارد تومان داد و ستد شد. با این حساب ارزش معاملات دو بازار از ۵ هزار و ۷۱۴ میلیارد تومان هم فراتر رفت.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس تهران با ۱۸ صدم درصد کاهش همراه شد و این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۴۹ صدم درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور ۵۱ صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۴۲ صدم درصد افت کرد. شاخص بازار دوم بورس ۱۱ صدم درصد رشد کرد.

امروز نماد‌های شستا، پتروشیمی پارس و پتروشیمی فناوران بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نماد فولاد مبارکه، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه‌گذاری غدیر بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

شستا قصد افزایش سرمایه دارد و به این دلیل تقاضا برای خرید سهام شستا بالا رفته و بیشترین اثر مثبت را در شاخص داشته است.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با عقب‌نشینی ۳۷ واحد به رقم ۲۰ هزار و ۱۴۹ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۱۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم به بیش از ۳۶۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۳.۳ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۸۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۸۹۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد‌های پتروشیمی تندگویان و هلدینگ سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر افزایش در شاخص فرابورس را داشتند و نماد‌های فرابورس، صباتأمین، آریا ساسول، صنعتی مینو و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: