• کد خبر: ۴۹۱۲۳

احتمال تغییر مدیر عامل ایران‌ خودرو طی روزهای آینده

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از کیفیت نامناسب خودروهای داخلی از احتمال تغییر مدیر عامل ایران‌ خودرو طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش عصرمالی، جواد حسینی‌کیا با اشاره به حضور رضا فاطمی امین وزیر صنعت در نشست علنی برای پاسخگویی به سؤال نمایندگان درباره کیفیت نامناسب خودرو‌های داخلی گفت: میزان کشته‌شدگان ایران در سوانح جاده‌ای نسبت به برخی همسایگان حدود ۳ برابر است که این مسئله قابل پذیرش نیست.

وی افزود: در حوزه کیفیت، خودرو‌های داخلی قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی نیست. این مسئله در حوزه تحقیق و توسعه هم صدق می‌کند. در حالی که کشور‌های توسعه‌یافته ۲۴ درصد از سرمایه‌گذاری را به این حوزه اختصاص داده‌اند. این شاخص در خودروسازان داخلی تنها دو درصد است.

این نماینده مجلس ادامه داد: به گفته فاطمی امین، وزارت صنعت بسته‌ای آماده کرده که بر اساس آن تا پایان سال آینده به طور تدریجی علاوه بر افزایش کیفیت خودرو‌ها، تیراژ تولید هم افزایش می‌یابد و موجب تعادل در عرضه و تقاضا می‌شود.

حسینی‌کیا درباره تغییر مدیریت ایران خودرو و سایپا هم گفت: طبق اظهارات فاطمی امین مبنی بر تغییر مدیر عامل سایپا، احتمالا" تغییر و تحولات مدیریتی در روز‌های آتی در ایران‌خودرو هم رخ خواهد داد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: