• کد خبر: ۴۹۱۲۴

واکاوی دلایل زیان بانک آینده

زیان انباشته بانک آینده در آخرین صورت مالی به ۸۱.۹ هزار میلیارد تومان رسیده که معادل یک میلیون تومان برای هر ایرانی است. ریشه این زیان بزرگ که می تواند مصداقی از اخلال در نظام اقتصادی کشور باشد و باید با عوامل موثر بر آن برخورد جدی شود، به مدیریت ناکارآمد و پر از تخلف این بانک در سال های ۹۵ تا ۹۷ و ترکیب سهامداران آن بر می‌گردد که به یک شخص خاص و ذینفوذ وابسته است.

به گزارش عصرمالی، طبق آخرین صورت مالی بانک آینده که امروز در سایت کدال منتشر شد و در آن گزارش ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ آمده است، زیان انباشته این بانک به ۸۱.۹ هزار میلیارد تومان رسیده که معادل یک میلیون تومان برای هر ایرانی است.

زیان ۸۲ هزار میلیاردی بانک آینده مصداق اخلال در نظام اقتصادی!

ریشه این وضعیت بانک آینده و زیان ۸۱.۹ هزار میلیارد تومانی آن، به مدیریت ناکارآمد و پر از تخلف این بانک در سال های ۹۵ تا ۹۷ و ترکیب سهامداران آن بر می گردد که به یک شخص خاص و ذینفوذ وابسته است.

ضروری است وزارت اقتصاد که هم اکنون اختیار سهام غیر قانونی این شخص را بر عهده دارد، بتواند هر چه سریعتر وضعیت بانک را تعیین تکلیف نماید. علاوه بر اینکه لازم است تیم سابق به طور کامل از مدیریت بانک و شرکت های زیرمجموعه از جمله ایرانمال خارج شوند، تیم مدیریتی فعلی نیز باید اقدامات فوریت داری را در دستور کار قرار دهند. در غیر اینصورت، شاید انحلال بانک بهترین تصمیم باشد تا یک بار در تاریخ اقتصاد ایران، یک بانک متخلف بابت اقداماتی که به مثابه اخلال در نظام اقتصادی بوده، جریمه متناسب شده و جلوی چنین اتفاقاتی در آینده نیز گرفته شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: