• کد خبر: ۴۹۱۲۶

خبرهای خوش بورسی در راه است

سید ابراهیم رئیسی با حضور در برنامه شبانگاهی شبکه یک از ارائه راهکارهای اساسی توسط تیم اقتصادی دولت در راستای برون رفت بازار سرمایه از بحران موجود خبر داد.

به گزارش عصرمالی، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور وقت با حضور در برنامه شبانگاهی شبکه یک سیما با بیان اینکه وضع فعلی بورس میراث دولت قبل است، در مورد اقدامات دولت در رفع مشکلات بازار سهام، گفت: در سال گذشته برخی از مسئولان با تبلیغات غیر کارشناسانه خود بسیاری از هموطنان را به منظور سرمایه گذاری در بازار سرمایه به بورس دعوت کردند، به گونه‌ای که اکنون تعداد کثیری از اشخاص حاضر در بازار سرمایه را سهامداران خرد تشکیل می‌دهند.

او افزود: مسئله‌ای که از همان ابتدا در جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر آن تاکید داشتم، مربوط به این بود که بازار سهام نباید قلکی برای تامین مالی دولت باشد، زیرا جایگاه سهامدار باید محفوظ بماند.

رئیس جمهور بیان کرد: اکنون نیاز است با تزریق نقدینگی به صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه، این صندوق‌ها در راستای حمایت از سهامداران خرد تقویت شوند، زیرا هنگامی که بازار با نوسانات مواجه می‌شود این اشخاص بیشترین زیان را می‌بینند.

رئیسی تاکید کرد: در حال حاضر با پیگیری‌هایی که از سوی تیم اقتصادی دولت صورت گرفته بخشی از این مبالغ از حساب صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه به منظور حمایت از بازار واریز شده است.

او تصریح کرد: تیم اقتصادی در حال جمع بندی راه‌های کارشناسی شده به منظور خروج بازار سرمایه از بحران است، زیرا دغدغه سهامداران مربوط به دولت نیز می‌شود ما هدفمان حرف درمانی نیست بلکه به دنبال راهکار‌های اساسی هستیم، زیرا ثبات بازار نیازمند دستورالعمل‌های بلند مدت است.

رئیس جمهور در پایان بیان کرد: به همین خاطر مورخ ۶ بهمن ۱۴۰۰ قرار است برنامه‌هایی که توسط تیم اقتصادی دولت به جمع بندی رسیده است از سوی وزیر اقتصاد اعلام شود، امید می‌رود هرچه سریع‌تر شاهد بازگشت ثبات در بازار سرمایه باشیم.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: