• کد خبر: ۴۹۵۲۳

تصویب مقررات صندوق‌های سرمایه گذاری " مختص اوراق دولتی"

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد: مقررات صندوق‌های سرمایه گذاری " مختص اوراق دولتی" تصویب شده و هجدهم بهمن ۱۴۰۰ نیز به فعالان بازار سرمایه اطلاع رسانی شده است.

به گزارش عصرمالی، مجید عشقی در گفت و گو با خبرگزاری صداو سیما، با بیان اینکه از تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ تا امروز تعداد ۵ مجوز موافقت اصولی با تاسیس و یا تبدیل ساختار صندوق صادر شده، اظهار داشت: این صندوق‌ها اصولا از نوع صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بدهی با سررسید کوتاه‌مدت هستند که این امر نیازمند وجود مقادیر قابل توجه اوراق بهادار با ویژگی‌های یاد شده است.

عشقی گفت: چنانچه برنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی، انتشار اوراق دولتی کوتاه‌مدت با برنامه‌ریزی مستمر و معین و دارای نقدشوندگی مناسب باشد، امکان تاکید بر این موضوع در حد نصاب‌های سرمایه‌گذاری صندوق نیز وجود خواهد داشت.
 
رییس سازمان بورس، با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بهادار مختص اوراق دولتی، به خرید "اوراق بهادار با درآمد ثابت، اسناد خزانه اسلامی و گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی" اختصاص می‌یابد اضافه کرد: از این میزان ۷۵ درصد از دارایی‌های صندوق به "اوراق بهادار با درآمد ثابت منتشره توسط دولت و اسناد خزانه اسلامی" تخصیص داده می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان تاکید کرد: سازمان بورس در راستای توسعه صندوق‌های مذکور، آمادگی دارد تا درخواست‌های مجوز تاسیس را در اسرع وقت بررسی و صادر کند.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: