• کد خبر: ۴۹۵۴۷

رشد تولید و نرخ های فروش آریا در فروردین

شرکت پلیمر آریا ساسول در فروردین ماه ۲۰,۸۰۴ میلیارد ریال فروش گزارش ارائه داده که نسبت به ماه گذشته ۲۹ درصد کاهش و نسبت به متوسط مبلغ فروش شرکت در ۱۲ ماهه سال گذشته، حدود۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش عصرمالی، دلیل اصلی کاهش مبلغ فروش فروردین ماه نسبت به ماه قبل ناشی از افت مبلغ فروش صادراتی پلی اتیلن سبک و سنگین است، بطوریکه مبلغ فروش صادراتی پلی اتیلن سبک ۳۳ درصد و مبلغ فروش صادراتی پلی اتیلن سنگین ۳۸ درصد کاهش نسبت به ماه قبل ثبت شده است. این کاهش از افت مقدار فروش صادراتی این ۲ محصول نسبت به ماه قبل نشات میگیرد. گزارش شرکت افت مقدار صادرات پلی اتیلن سبک و سنگین را به ترتیب ۳۵ و ۳۹ درصد نسبت به اسفند ماه نشان میدهد.

علی رغم افزایش نرخ دلاری این دو محصول کاهش فروش مقداری جبران نشده است و منجر به افت مبلغ فروش نسبت به ماه گذشته شده است.  نرخ دلاری فروش صادراتی پلی اتیلن سبک از ۱،۴۱۱ دلار به ازای هر تن اسفند ماه به ۱،۴۴۰ دلار به ازای هرتن در ماه مورد گزارش رسیده است. همچنین نرخ دلاری فروش صادراتی پلی اتیلن سنگین از ۱،۱۰۱ دلار به ازای هر تن در اسفند ماه به ۱،۱۱۶ دلار به ازای هر تن در این ماه رسیده است.

اما آریا در فروردین ماه از نظر تولید شرایط خوبی داشته است. مقدار تولید پلی اتیلن سبک ۲۲ درصد و پلی اتیلن سنگین ۸ درصد نسبت به ماه گذشته رشد داشته اند. و باعث مانده موجودی پلی اتیلن سبک و سنگین به ترتیب به مقدار ۱۰،۹۴۱ و ۱۰،۲۰۴ تن شده است که شرکت میتواند در ماه های آینده این موجودی را به فروش برساند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: