• کد خبر: ۴۹۶۹۰
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار:

افزایش حجم و ارزش معاملات نشان از بازگشت اعتماد به بورس دارد

یکی از پایه‌های تصمیم گیری برای سرمایه گذاری و همچنین در بازار سرمایه، مقررات است. ثبات مقررات بازدهی بالاتر سرمایه گذاری را هم به همراه خواهد داشت.


به گزارش عصر مالی و به نقل از مدار اقتصادی، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب بالا در گفت و گویی رادیویی اعلام کرد: طی سه ماه نخست سال جاری حجم و ارزش معاملات در قیاس با سال گذشته با رشد مواجه شد که نشان از بازگشت نسبی اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه است.

مهدی پارچینی با بیان اینکه بازار سرمایه در بهار امسال فراز و نشیب‌هایی را تجربه کرد، ابراز داشت: در این مدت برخی اخبار مثبت و امیدوارکننده، روند بازار را به سمت مثبت حرکت دادند، البته در این بین برخی تصمیمات داخلی مانند محدودیت‌هایی که بر صنایع حاکم شد، نوساناتی را هم در بازار ایجاد کرد.

وی با اشاره به ابهامات موجود پیش روی سرمایه گذاران تصریح کرد: در این بین، تعیین آینده مذاکرات هسته‌ای از اصلی‌ترین ابهامات موجود است. این در حالی است که به دلیل روشن نبودن این موضوع، دیدگاه‌ها و برآورد کارشناسان از آینده بازار سرمایه به طور کامل متفاوت از یکدیگر است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تاثیر قوانین کارشناسانه بر روند فعالیت شرکت ها، خاطرنشان کرد: یکی از پایه‌های تصمیم گیری در بازار سرمایه، مقررات است. هرچقدر که مقررات در سطح اقتصاد ثبات داشته باشد شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه هم برنامه‌های توسعه‌ای بیشتری را دنبال کرده و در نهایت بازدهی بالاتری هم برای سرمایه گذاران خواهند داشت.

پارچینی در پایان با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سال تغییر دولت بود، گفت: از همین رو بسیاری از سرمایه گذاران منتظر ماندند تا سیاست‌های دولت جدید شفاف و اعلام شود، سپس اقدام به تصمیم گیری کردند

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: