• کد خبر: ۴۹۷۳۰

آغاز پرداخت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از شهریور

حسن صادقی دبیركل خانه كارگر درباره سرانجام افزایش حقوق بازنشستگان گفت: علت انعكاس خبرهای متناقض درمورد حقوق بازنشستگان این است كه دولت در گرفتن تصمیمات اثرگذار در جامعه به ویژه افزایش حقوق بازنشستگان خیلی منفعلانه عمل می كند.

 

وی افزود: الان پنج ماه است كه جامعه كارگری بازنشسته با استرس روحی روانی مواجه است و به همین دلیل هم مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد نظارتی مصوبه اولیه دولت را به درستی ابطال كرده است.

دبیركل خانه كارگر اظهاركرد: دولت برای زمان خریدن این موضوع را با استناد به اصل ۱۳۸ قانون اساسی، به هیئت امنای تأمین اجتماعی كه اكثراً هم وزرای خودش است محول كرده است.

در ادامه، دكتر علی اصغر عنابستانی، عضو كمیسیون اجتماعی مجلس اظهاركرد: جمع بندی دولت این است كه می تواند در مصوبه هیئت امنا دخل و تصرف كند كه ما در مجلس تأكید كردیم دولت این اجازه را ندارد.

وی افزود: طبق اطلاعی كه بنده دارم و طبق اظهارات روز گذشته مدیرعامل تأمین اجتماعی كشور در كمیسیون اجتماعی مجلس، دولت مصوبه هیئت امنا را تأیید و بر مبنای همان ۳۸ درصد به تأمین اجتماعی اعلام كرده و الان هم تأمین اجتماعی به دنبال راهكار اجرای مصوبه و تأمین منابع مورد نیاز است.

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس تأكیدكرد: طبق اعلام آخرین نظر دكتر موسوی مدیرعامل تأمین اجتماعی كشور در مجلس، دولت مصوبه هیئت امنا كه همان افزایش ۳۸ درصدی است را تأیید و به سازمان تأمین اجتماعی اعلام كرده و اگر این حرف تا این مرحله درست باشد همه اختلاف نظرها حل می شود و تا پایان این ماه هم پرداختی ها شروع می شود.

عنابستانی با بیان اینكه مبنای این افزایش از ابتدای سال است و معوقات هم پرداخت خواهدشد گفت: این افزایش ۳۸ درصدی از ابتدای سال اعمال می شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: