عصرمالی

عملیاتی شدن افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای در سال جاری

رییس بیمه مرکزی با اعلام افزایش ۲۸ درصدی پرداخت خسارت در سال گذشته از عملیاتی شدن افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای در سال جاری خبر داد.
رئیس کل بیمه مرکزی در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بانک،بورس و بیمه عنوان کرد؛

بومی سازی صنعت بیمه؛انتقال ریسک به شرکت های بیمه داخلی در روزگار تحریم/بیمه 30 میلیون واحد مسکونی در کشور با مشارکت دولت

غلامرضا سلیمانی امیری در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: وضعیت عملکرد بورس، بانک و بیمه در هر کشوری نشان دهنده وضعیت و رشد اقتصادی آن کشور است و کارآمدی نظام اقتصادی آن کشور را ترسیم می کند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران خبر داد؛

تمام قالیبافان در سال 98 تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان فرش، مساله بیمه و امنیت شغلی است.
رییس کل بیمه مرکزی عنوان کرد؛

تبادل اطلاعات بین دستگاه های مرتبط باید بی واسطه و برخط باشد

تعامل صنعت بیمه و پلیس به افزایش ضریب اعتمادسازی در جامعه منتهی خواهد شد که تحقق این امر در گرو تبادل اطلاعات بین این دو نهاد است.

اعلام جدول نرخ حق بیمه ثالث خودروهای سواری در سال ۹۸+ جدول

جدول کامل نرخ حق بیمه خودروهای سواری برای سال ۹۸ نشان می‌دهد که این نرخ نسبت به سال گذشته حدود ۳۲ درصد افزایش یافته است.
بر اساس ابلاغیه بیمه مرکزی؛

قیمت‌ جدید خودروها با افزایش حق بیمه شخص ثالث/افزایش قیمت،بیمه خودرو را گران کرد

ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران مبنی بر هزینه مابه‌التفاوت بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ قیمت خودروها را دستخوش تغییراتی کرده است.
غلامرضا سلیمانی در نشست ویژه سندیکای بیمه گران ایران:

تاخیر در پرداخت تعهدات بیمه ای بسیار زیانبار است

سیل اخیر هزینه های مادی و معنوی بسیاری را به مردم و مسئولان کشور تحمیل کرده که در این میان حضور دلگرم کننده، موثر و فعال شرکت های بیمه و شورای هماهنگی استان های صنعت بیمه، جای تحسین و قدردانی دارد.
در راستای اجرای وظایف بیمه مرکزی صورت می گیرد؛

اعزام نمایندگان بیمه مرکزی به مناطق سیل زده

تیم‌های نظارتی بیمه مرکزی برای نظارت بر نحوه ارزیابی و پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه‌ای به بیمه شدگان، به استان‌های گلستان، مازندران، فارس، خوزستان و لرستان اعزام شدند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

اغلب کشاورزان سیل‌زده بیمه نبوده‌اند/پرداخت ۴۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان سیل اخیر

پرداخت حق بیمه کشاورزان خسارت دیده از ۱۵ فروردین/سیل اخیر ۶۷۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرد بخشنده از آغاز پرداخت حق بیمه کشاورزان خسارت دیده مناطق سیل زده از پانزدهم فروردین خبر داد.
در«گردهمایی سراسری معاونین، روسای سازمان های وابسته و مدیران کل ستادی و استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی» تاکید شد؛

لزوم تصویب لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تصویب لایحه تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی باعث بیمه شدن تمامی واحدهای مسکونی کشور می‌شود، خواستار نگاه جدی‌تر نهادهای مرتبط و تصمیم سازان نسبت به تصویب این لایحه شد.
مدیرعامل بیمه آرمان خبر داد؛

پرداخت خسارت ۱۵ میلیارد تومانی به سیل‌زدگان گنبدکاووس

مدیر عامل بیمه آرمان با بیان اینکه این شرکت بابت زلزله کرمانشاه ۳۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است، میزان پرداخت خسارت احتمالی این شرکت در قبال آسیب‌های سیلاب اخیر به شهر گنبد را حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان ارزیابی کرد.