عصرمالی

دسته چک‌های الکترونیکی به زودی صادر خواهد شد

یک کارشناس حقوق بانکی با بیان اینکه ظهرنویسی چک تا آذرماه ۱۳۹۹ امکانپذیر است، از صدور دسته چک‌های الکترونیکی و موردی خبر داد.
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد؛

امسال سالی سرنوشت ساز برای دولت است

عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نسبت به لغو معافیت های نفتی 8 کشور واردکننده نفت ایران واکنش نشان داد و گفت توهم بر هم خوردن بازار ارز و ملتهب شدن آن با مدیریت بانک مرکزی و اشراف ان بر بازار رفع و مدیریت شد.

حساب‌های دارای نقص و فاقد کد شهاب بسته می شود

بانک مرکزی اعلام کرد همه خدمات بانکی به سپرده گذاران منوط به دریافت کد شهاب است و حساب‌های دارای نقص اطلاعات هویتی و فاقد کد مسدود خواهند شد.

اعلام محدودیت های تازه بانک مرکزی برای ترازنامه بانک ها

رئیس بانک مرکزی با اعلام نکاتی درباره دستورالعمل عملیات بازار باز از اعمال محدودیت بر ترکیب و کیفیت دارایی‌ بانک‌ها، تمرکز وام‌‌دهی بر دارایی‌های مشخص، میزان نگهداری اوراق و... خبر داد.

مجوز بانک مرکزی برای خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولتی و وثیقه گیری

شورای پول و اعتبار با تصویب دستورالعمل عملیات بازار باز به بانک مرکزی اجازه داد تا اقدام به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولتی و وثیقه گیری کند.

حذف ۴ صفر از پول ملی عملی خواهد شد/اسکناس‌ها و سکه‌های قدیمی جمع‌آوری می‌شوند

در پی بررسی کمیسیون اقتصادی هیأت دولت از پیشنهادات بانک مرکزی، اصلاح نظام پولی و حذف ۴ صفر و تعریف واحد جدید وارد مرحله جدی تر و هر تومان معادل صد ریال برآورد شد.

رئیس کل بانک مرکزی از عدم افزایش نرخ سود بانکی خبر داد

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر تغییر ترکیب ترازنامه (پایه پولی) در سال جاری از عدم افزایش نرخ سود بانکی به دو دلیل افزایش هزینه های تولید و فشار بیشتر بر ترازنامه بانک ها خبر داد.

تغییر ۷۰ درصدی صنعت بانکداری در راه است

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام آینده نظارت و استقلال بانک مرکزی گفت: طرح مجلس برای اصلاح ساختار نظام بانکی موجب تغییر ۷۰ درصدی صنعت بانکداری می شود.
رئیس بانک مرکزی اعلام کرد؛

تصمیم ترامپ اثری در بازار ارز ندارد

رئیس بانک مرکزی در واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی اعلام کرد: این اقدام نیز تأثیر پایداری در بازارها ندارد و همچون گذشته توصیه می شود مردم به ریسک بازار ارز توجه کنند.
بانک مرکزی به وزارت صنعت اعلام کرد:

نامه خیلی فوری الزام صادرکنندگان به بازگرداندن ارز طبق دستورالعمل

بانک مرکزی در نامه ایی خیلی فوری به وزارت صنعت اعلام کرد صادرکنندگان ملزم به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات مطابق مفاد دستورالعمل تعهدسپاری ارزی شدند.